Зеленський провів розмову з еміром Катару: обговорили гуманітарну співпрацю
Джерело: Володимир Зеленський/Twitter
22 жовтня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані. Глава Української держави зокрема Катару за гуманітарну допомогу й важливу посередницьку роль у поверненні на незаконно депортованих і примусово переміщених українських дітей.
Очільник держави наголосив, що Україна рішуче налаштована продовжувати співпрацю задля повернення наших дітей додому.
Ми також обговорили ситуацію на Близькому Сході й погодилися з важливістю деескалації конфлікту, пошуку миру та захисту цивільних. Відзначив критичну необхідність безперервної роботи гуманітарних коридорів для евакуації цивільних і доправлення гуманітарної допомоги, — зазначив Зеленський.
Також він зауважив, що у цей важкий час участь країн Затоки у “Формулі миру” залишається надзвичайно важливою. Зеленський висловив вдячність Катару за долучення до попередніх раундів переговорів щодо “Формули миру”, а також за готовність взяти участь у зустрічі на Мальті наступного тижня.
Зазначимо, нещодавно Катар домовився про повернення незаконно депортованих до РФ українських дітей. Наголошується, що це перший крок у реалізації механізму, створеного Дохою у співпраці з обома сторонами. Дипломати сподіваються допомогти повернути додому ще більше дітей у майбутньому, зазначив офіційний представник Катару.
- Премʼєр-міністр Катару Мохаммед бін Абдулрахман аль Тані на спільному з українським колегою Денисом Шмигалем брифінгу в Києві заявив, що його держава виділяє 100 млн доларів на подолання гуманітарної кризи в Україні.
- Все більше країн Латинської Америки, Африки та Азії долучаються до реалізації Формули миру та інших міжнародних ініціатив України.
- В Офісі президента України закликали Португалію сприяти у просуванні “Формули миру” на міжнародній арені, зокрема шляхом залучення країн Глобального Півдня.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.