Зеленський провів розмову з президенткою Швейцарії: обговорили підтримку «формули миру»

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram

Президент України Володимир Зеленський провів першу телефонну розмову з президенткою Швейцарської Конфедерації у 2024 році, федеральною радницею, керівницею Федерального департаменту оборони, захисту населення і спорту Швейцарії Віолою Амхерд.

Глава держави привітав співрозмовницю з обранням на посаду та початком президентського терміну.

“Бажаю вам плідної діяльності на цій відповідальній посаді, а швейцарському народові – добробуту й достатку у новому, 2024 році”, – сказав президент України.

Під час розмови було відзначено дедалі більшу динаміку двостороннього діалогу між Україною та Швейцарією.

Володимир Зеленський висловив подяку Швейцарії за тверду підтримку державного суверенітету й територіальної цілісності України в умовах повномасштабної агресії Росії проти нашої держави.

Він окремо подякував швейцарській стороні за підтримку української “формули миру” та організацію чергової зустрічі радників із національної безпеки та зовнішньої політики в Давосі 14 січня.

“Після важливої Конференції з відновлення України в Лугано це вже другий масштабний міжнародний захід із підтримки нашої країни, що відбуватиметься у Швейцарії”, – зазначив глава держави.

Також під час розмови було обговорено підготовку до зустрічі радників із питань національної безпеки та політичних радників лідерів країн щодо “формули миру”, яка відбудеться у Давосі.

Лідери скоординували заходи двостороннього характеру на найближчу перспективу.

93-річний американець та ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас підтримує Україну і з початку війни вже 130 разів виходив на проукраїнські акції.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт. 

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.