Зеленський провів розмову з президенткою Швейцарії: обговорили підтримку «формули миру»
Джерело: Володимир Зеленський у Telegram
Президент України Володимир Зеленський провів першу телефонну розмову з президенткою Швейцарської Конфедерації у 2024 році, федеральною радницею, керівницею Федерального департаменту оборони, захисту населення і спорту Швейцарії Віолою Амхерд.
Глава держави привітав співрозмовницю з обранням на посаду та початком президентського терміну.
“Бажаю вам плідної діяльності на цій відповідальній посаді, а швейцарському народові – добробуту й достатку у новому, 2024 році”, – сказав президент України.
Під час розмови було відзначено дедалі більшу динаміку двостороннього діалогу між Україною та Швейцарією.
Володимир Зеленський висловив подяку Швейцарії за тверду підтримку державного суверенітету й територіальної цілісності України в умовах повномасштабної агресії Росії проти нашої держави.
Він окремо подякував швейцарській стороні за підтримку української “формули миру” та організацію чергової зустрічі радників із національної безпеки та зовнішньої політики в Давосі 14 січня.
“Після важливої Конференції з відновлення України в Лугано це вже другий масштабний міжнародний захід із підтримки нашої країни, що відбуватиметься у Швейцарії”, – зазначив глава держави.
Також під час розмови було обговорено підготовку до зустрічі радників із питань національної безпеки та політичних радників лідерів країн щодо “формули миру”, яка відбудеться у Давосі.
Лідери скоординували заходи двостороннього характеру на найближчу перспективу.
- Федеральна рада Швейцарії вирішила надати додаткові 11,8 мільйона швейцарських франків (понад 13,6 мільйона доларів) на підтримку населення України взимку.
- Швейцарія заморозила фінансові активи, що належать росіянам, на суму близько $8,81 млрд в межах санкцій, спрямованих на покарання РФ за повномасштабне вторгнення в Україну.
- Швейцарія виділяє 3 млн франків (понад 3 млн євро) на потреби Всесвітньої продовольчої програми, що реалізує ініціативу “Зерно з України”.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.