Швейцарія заморозила фінансові активи росіян на $8,8 млрд

Джерело: Reuters

Швейцарія заморозила фінансові активи, що належать росіянам, на суму близько $8,81 млрд в межах санкцій, спрямованих на покарання РФ за повномасштабне вторгнення в Україну.

За даними Державного секретаріату з економічних питань (SECO), який контролює антиросійські санкції, вказана сума є попередньою оцінкою і може бути змінена.

Як пояснили у відомстві, важко назвати точну цифру через додавання або виключення нових людей зі списку санкцій, а також судових справ щодо заморожування або розблокування додаткових активів.

При цьому там уточнили, що більш точна цифра очікується до кінця другого кварталу наступного року, після того як швейцарські банки відзвітують перед урядом.

Зазначається, що збільшення заморожених активів пов’язане зі збільшенням на 300 осіб і 100 компаній та організацій, що потрапили в санкційний список за останній рік.

Серед іншого список також включає ймовірний прибуток від грошових депозитів, облігацій, акцій, а також нерухомості та автомобілів.

Примітно, що Берн також заблокував рух 7,4 млрд франків у валютних активах, що належать російському центральному банку.

Утім, в SECO відмовилися відповідати, чиї саме активи заморожено.

Однак, як зауважили в агентстві, заморожені активи становлять лише частину загального багатства, яким володіють росіяни у Швейцарії. Зокрема, за оцінками Швейцарської асоціації банкірів, фінустанови країни володіють 150 млрд франків.

Своєю чергою, президент Ален Берсе пообіцяв надати велику підтримку Україні під час візиту в країну минулого місяця і обговорив використання прибутку від заморожених російських активів для допомоги у відновленні країни.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.

У Силах оборони півдня України повідомили, що вночі російський безпілотник перетнув кордон з Молдовою та пролетів “кількадесят кілометрів”, перш ніж знов увійшов у повітряний простір України.

За понад два роки повномасштабної війни російські загарбники пошкодили 1 535 об’єктів медзакладів та ще 201 – зруйнували вщент.

Австралійський бізнесмен та філантроп Ендрю Форрест разом із колишньою дружиною Ніколою через їхній фонд Minderoo призначили пожертву в розмірі 5 млн австралійських доларів (близько 3,3 млн доларів США) для допомоги в розмінуванні сільськогосподарських районів України.

Прем’єр-міністри Чехії та Польщі заявили, що не розглядають можливість відправлення військ в Україну.