Зеленський провів Ставку: обговорили постачання САУ «Богдана» на фронт
Джерело: Володимир Зеленський/Фейсбук
9 вересня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача ЗСУ, під час якого сторони зокрема обговорили забезпечення української армії на фронті та захист об’єктів енергетики від російських обстрілів.
Провів Ставку. Кілька ключових питань. Захист енергетики від російських ударів. Захист наших позицій на фронті. Детально розібрали постачання у війська артилерії, включаючи “Богдани”, та забезпечення наших бригад технікою.
Також стосовно енергетики, за словами глави держави, “є чіткі терміни та вимоги по кожному обʼєкту, по фізичному захисту й по прикриттю з повітря”.
Потрібен абсолютно такий же чіткий підхід до реалізації всіх необхідних заходів. Відповідальність за це виключно персональна – і за будівництво захисту, і за роботу ППО. Детально працюємо й щодо комплектації наших бойових бригад та бригад резерву, – додав Зеленський.
Довідка. САУ “Богдана” – сучасна українська розробка, призначена для ураження артилерійськими снарядами на великих відстанях. Її розробка розпочалася у 2018 році, а перший прототип представлено у 2020 році. “Богдана” стала першим вітчизняним самохідним гаубичним комплексом, який використовує калібр 155 мм, стандартний для НАТО.
Основні технічні характеристики:
- Калібр: 155 мм (відповідає стандартам НАТО)
- Дальність стрільби: до 42 км (з використанням активно-реактивних снарядів)
- Маса снаряда: близько 43 кг
- Тип шасі: автомобільне шасі 6×6 КрАЗ або інше важке шасі
- Швидкість пересування: до 80 км/год на шосе
- Екіпаж: 5 осіб
- Система автоматичного заряджання: є, що збільшує швидкість вогню та ефективність на полі бою
- Темп стрільби: до 6 пострілів за хвилину
“Богдану” наразі виробляють в обмеженій кількості, оскільки установка пройшла державні випробування та перебуває на стадії вдосконалення і серійного виробництва. До початку широкомасштабної війни кількість випущених одиниць була обмеженою, однак після 2022 року темпи виробництва зросли. Точна кількість вироблених одиниць не розголошується, але є відомості, що “Богдану” активно використовують у Збройних Силах України під час оборони від російської агресії.
“Богдана” розрахована на роботу із широким спектром боєприпасів стандарту НАТО. Має високу мобільність завдяки шасі, що дозволяє швидко змінювати позиції після стрільби.
Ефективно використовувалася під час бойових дій у 2022-2023 роках, зокрема під час боїв за острів Зміїний.
Ця САУ є важливим компонентом модернізації української артилерії та відповідає міжнародним стандартам, що робить її конкурентоспроможною на світовому ринку.
- 18 квітня президент Володимир Зеленський оприлюднив щоденний звіт стосовно безпекової ситуації в Україні, повідомивши про здобутки українського ОПК. Він повідомив, що Україна вперше випустила десять САУ “Богдана”.
- Олександр Камишін повідомив, що на 2024 рік у своєму розпорядженні Україна має $6 млрд на закупівлю озброєння. Натомість виробничі можливості української оборонної промисловості утричі вищі за такий бюджет.
- Міністр оборони України Рустем Умєров під час британсько-української конференції з оборонної промисловості у Києві повідомив, що метою Міноборони на 2024 рік є локалізація виробництва озброєнь в Україні.
24 лютого президент США Дональд Трамп під час спільної пресконференції з главою Франції Емманюелем Макроном, відмовився називати господаря Кремля Володимира Путіна диктатором, пояснивши, що “не використовує такі слова легковажно”.
США та Україна наближаються до укладення угоди щодо корисних копалин на сотні мільярдів доларів, за якою США висловлять бажання зберегти Україну “вільною, суверенною та безпечною”, згідно з проєктом угоди, що потрапив до рук Axios.
Керівник секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко заявив, що українські журналісти, які перебувають в російському ув’язненні, зазнають тортур.
Президент США Дональд Трамп повідомив, що планує зустріч із главою Української держави Володимиром Зеленським цього або вже наступного тижня для підписання угоди про постачання корисних копалин.
Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина повідомила, що Україна та США перебувають на фінальному етапі переговорів стосовно угоди про українські рідкісноземельні метали.