Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Японії: обговорили продовження дії «зернового коридору»

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram

Сьогодні, 29 серпня, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою, під час якої сторони обговорили функціонування “зернового коридору”, реалізацію “формули миру” та безпекові гарантії для України.

Глава держави подякував за всебічну допомогу з боку Японії, зокрема за підтримку української “формули миру”. Також президент розповів про наступний раунд консультацій на рівні радників з питань національної безпеки, підготовку Глобального саміту миру та запросив Японію до участі в цих важливих заходах.

Зокрема, Володимир Зеленський високо оцінив Спільну декларацію G7 щодо безпекових гарантій для України, ухвалену під час японського головування в “Групі семи”.

“На часі – укладення відповідних двосторонніх угод у межах цієї декларації. Ми готові розпочати цей переговорний процес із Японією якнайшвидше”, – зазначив президент України.

Він також поінформував прем’єр-міністра Японії про зусилля, яких докладає Україна для продовження дії “зернового коридору” в Чорному морі, зокрема шляхом створення альтернативних маршрутів.

Лідери також обговорили підготовку Конференції з питань відновлення України, запланованої в Японії на початок наступного року.

Окрім цього, президент України та прем’єр-міністр Японії скоординували кроки напередодні важливих міжнародно-правових заходів.

На території РФ знищено склад, на якому зберігались деталі до дронів типу Shahed-136. Сума збитків росіянам становить близько 16 мільйонів доларів.

В Інституті вивчення війни відреагували на страту українських військових, зазначивши, що російські командири підтримують такі страти, що є явним порушенням міжнародного права.

Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.

Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.

Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією