Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Грузії: обговорили вступ до ЄС

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Грузії Саломе Зурабішвілі.
“Отримав привітання від неї та сам привітав дружній грузинський народ із позитивним оцінюванням Єврокомісією наших зусиль на шляху до Європейського Союзу”, – повідомив президент України.
Під час розмови з Саломе Зурабішвілі глава держави окремо подякував Грузії за участь її представника в зустрічі радників на Мальті.
А також поставив питання доступу громадянина України Михайла Саакашвілі до належних умов лікування.
Зазначимо, що сьогодні стало відомо, що Європейська комісія рекомендує Європейській Раді розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Європейського Союзу.
Під час пресконференції у Брюсселі Урсула фон дер Ляєн зауважила, що українці, попри труднощі через повномасштабну російську агресію, глибоко реформують країну.
Вона додала, що Україна завершила реалізацію понад 90% кроків, які були надані ЄС торік.
Також Єврокомісія рекомендує розпочати процес перемовин про вступ Молдови до ЄС.
Окрім цього, Грузії пропонують надати статус країни-кандидата в ЄС, але при виконанні низки умов, зокрема дотримання зовнішньої політики Брюсселя.
Тепер висновок Єврокомісії повинні схвалити на саміті лідерів ЄС, який відбудеться 14-15 грудня.
Якщо і там Україна отримає підтримку – виконавчий орган ЄС розпочне технічну роботу з підготовки процесу вступу, яка передбачає складання дорожньої карти та перевірку рівня відповідності між європейським та українським законодавствами паралельно із завершенням майбутніх реформ.
- 7 листопада, у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив, що завтра, 8 листопада Україна очікує на історичний висновок Європейського Союзу – звіт стосовно виконання Україною рекомендацій Єврокомісії.
- Грузія набуде статусу кандидата в члени Європейського союзу, одначе з низкою умов, зауважив європейський оглядач “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.
У Сумах збільшилася кількість загиблих до 36 осіб через ракетний удар Росії по центру міста 13 квітня.
У Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії, запустили Системи обліку інформації про немайнову шкоду.
З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.