Зеленський провів засідання Ставки: обговорили захист АЕС та північного кордону

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram.

Сьогодні, 14 липня, президент України Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, учасники якого обговорили захист українських атомних електростанцій та північного кордону.

“Чергова Ставка. Доповіді командувачів Залужного, Сирського, Тарнавського – ситуація на фронті, просування, оборона”, – повідомив президент.

Учасники засідання також обговорили нові оборонні пакети. Зеленський заслухав доповідь міністра оборони Олексія Резнікова. Про покращення логістики постачання доповів міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Під час засідання також обговорили нарощування власного виробництва, зокрема хороший результат щодо БпЛА. Нарощування обсягів ремонту. Свої доповіді представили  міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та командувач сил логістики Олег Гуляк.

Окрім цього, на засіданні Ставки обговорили захист атомних станцій та північного кордону. Також президенту доповіли про результати перевірки готовності сил оборони до виконання відповідних завдань.

За результатами доповіді начальника ГУР МОУ Кирила Буданова, з урахуванням даних розвідки та вжитих заходів загроза вторгнення з Білорусі – відсутня.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.