Зеленський сподівається, що Байден запросить Україну до НАТО до кінця своєї каденції – ЗМІ
Джерело: Le Monde
За інформацією ЗМІ Володимир Зеленський очікує, що президент США Джо Байден офіційно запросить Україну стати членом НАТО до кінця своєї каденції, тобто – до кінця року.
Зазначається, що членство України у НАТО – це один зі способів швидше завершити російсько-українську війну, адже це дасть Києві можливість сісти за стіл перемовин з позиції сили.
Відтак український президент намагається переконати у цьому Джо Байдена.
Зазначається, що саме це є частиною плану перемоги України, з яким вже ознайомились у Сполучених Штатах.
“Що Зеленський хоче отримати від Байдена до того, як він покине Білий дім у січні 2025 року – так це запрошення України на вступ до НАТО після закінчення війни. Це один з основних пунктів “плану перемоги””, – зауважила авторка статті Сільвія Куаффманн.
Одначе у виданні вказують, що навряд чи американський лідер погодиться на прохання Зеленського, бо остерігається, що це призведе до початку Третьої світової війни. Відтак план Байдена – допомагати Україні помірно, аби запобігти ескалації.
- Радник президента України з комунікацій Дмитро Литвин спростував інформацію, опубліковану німецьким таблоїдом Bild, що Володимир Зеленський нібито планує припинення вогню на окремих ділянках фронту в межах “плану перемоги України”. У неділю, 15 вересня, Литвин заявив, що публікація таблоїда, яку поширили низка ЗМІ, є фейковою.
На Закарпатті порушник намагався перетнути кордон зі Словаччиною на моноколесі.
За повідомленням ЗМІ, російський президент Володимир Путін відмовився розглянути мирний план, створений Стівом Віткоффом – спецпосланцем президента США Дональда Трампа – спільно з Україною та Європою.
Дворічна венесуельська дівчинка кілька тижнів перебувала під опікою уряду США після депортації її батьків. Зрештою дитину повернули до Венесуели.
Нове дослідження виявило, що один з інгредієнтів який додають у популярні енергетичні напої збільшує ризик виникнення раку крові.
За даними ООН, минулого тижня індійська влада змусила десятки біженців рохінджа (етнічна група у М’янмі, переважно мусульманського віросповідання) зійти з військового судна в море поблизу М’янми після того, як видала їм рятувальні жилети.