Зеленський: Україна готова співпрацювати з Трампом для досягнення миру
Джерело: Володимир Зеленський/Facebook
20 січня президент Володимир Зеленський назвав інавгурацію новообраного глави США Дональда Трампа днем змін і сподівань на “розв’язання багатьох проблем, зокрема глобальних викликів”.
Він високо оцінив політику Трампа “мир через силу”, наголосивши, що вона дає можливість досягти “довгострокового і справедливого миру”.
Це століття формується прямо зараз, і ми всі повинні працювати разом, щоб забезпечити велике і успішне століття для демократій, а не для тих, хто хоче, щоб ми зазнали краху… Разом ми сильніші, і ми можемо реалізувати більшу безпеку, стабільність, і економічне зростання для світу та наших двох націй, – додав Зеленський.
Глава держави також висловив побажання успіху новому президенту США Дональду Трампу, зазначивши, що Україна готова співпрацювати з Америкою для досягнення миру та стабільності.
Українці готові працювати спільно з американцями, щоб досягти миру, справжнього миру. Це шанс, яким потрібно скористатись, — резюмував президент.
20 січня Дональд Трамп заявив, що опікуватиметься вирішенням збройних конфліктів у світі. Він пообіцяв зосередитися на припиненні всіх воєн, які є у світі, будуючи “найсильнішу армію, яку ми коли-небудь бачили”.
Як і в 2017 році, ми знову створимо найсильнішу армію, яку коли-небудь бачив світ. Наш успіх полягатиме не тільки в битвах, які ми виграємо, а й у війнах, яким нам вдасться покласти край. Також буде важливим не дати себе втягнути у війни, — наголосив він, виступаючи в Конгресі після вступу на посаду. — Моя спадщина, моя втіха, моя гордість — це об’єднувач і миротворець, — додав президент США.
Зауважимо, 20 січня Трамп склав присягу та офіційно став 47-м президентом США. Присягу також склав віцепрезидент Джей Ді Венс, котрий став наймолодшою особою на цій посаді. Урочиста церемонія відбулася опівдні в Ротонді Капітолія.
Після інавгурації Трамп планує підписати до 100 виконавчих указів у перший день свого президентства. Серед пріоритетних заходів — масові депортації, посилення імміграційної політики, підвищення тарифів, скасування екологічних обмежень та вихід з Паризької кліматичної угоди. Крім того, очікується помилування учасників заворушень 6 січня 2021 року, пише The Times.
У міжнародній політиці Трамп має намір провести переговори щодо завершення війни РФ проти України, посилити економічний тиск на Китай та переглянути участь США в НАТО. Також повідомляється про його плани відвідати Китай протягом перших 100 днів президентства для зміцнення двосторонніх відносин.
Одразу після інавгурації Трамп планує розпочати роботу в Овальному кабінеті. На перший день заплановано підписання 100 указів, включаючи заходи щодо посилення міграційної політики, закриття кордону з Мексикою та змін в енергетичній та економічній сферах.
Раніше стало відомо, що Дональд Трамп збирається “посадити Росію та Україну за стіл переговорів” після того, як приступить до роботи у Білому домі.
Прессекретарка Трампа, Каролін Лівітт зазначила, що під час першого тижня роботи Трамп буде видавати десятки указів.
У списку Трампа на перші дні роботи є:
- початок масової депортації мігрантів;
- скасування політики адміністрації Байдена у сфері освіти;
- реорганізація федерального уряду шляхом звільнення тисяч федеральних службовців, які, на думку Трампа, таємно працюють проти нього;
- помилування людей, заарештованих за їхню роль у штурмі Капітолію 6 січня 2021 року;
- посадити Україну та Росію за стіл переговорів.
Зокрема Лівітт розповіла в коментарі Fox News – після того, як Трампа оголосили переможцем виборів – що тепер він зможе “вести переговори про мирну угоду між Росією та Україною”.
Окрім того, Національна безпекова команда обраного президента Дональда Трампа проводить переговори з Білим домом та українськими представниками, намагаючись знайти шляхи завершення війни з Росією, повідомляють кілька джерел, обізнаних із ситуацією.
Своєю чергою, Володимир Зеленський розповів, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп очікує на його візит одразу після інавгурації. Він також позитивно висловився стосовно особистих якостей Трампа.
Трамп може бути рішучим. Я думаю, для нас це найголовніше, його якості. Вони такі є. Він спроможний бути вирішальним у цій війні. Він може дійсно зупинити Путіна, або справедливіше сказати не в трендах, а справедливіше сказати – допомогти нам зупинити Путіна. Він це може, – наголосив президент.
На зауваження про репутацію Трампа як непередбачуваної особи та політика, Зеленський зазначив, що хотів би, щоб “непередбачуваність Трампа була спрямована передусім у бік Російської Федерації”.
Глава держави додав, що українське керівництво вже налагодило контакти із багатьма членами команди Трампа.
- Трамп планує призначити начальника своєї охорони Шона Керрана на посаду глави Секретної служби.
- Дональд Трамп заявив про намір призначити мільярдера Стівена Файнберга на посаду заступника міністра оборони США. Трамп також назвав ім’я ймовірного заступника міністра оборони з питань політики.
- Трамп доручив своїм помічникам організувати дзвінок із президентом Росії Володимиром Путіним у найближчі дні після того, як він складе присягу.
Дезінформаційна кампанія РФ спрямована на підтримку ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) та дискредитацію провідних політичних сил напередодні виборів 23 лютого. Такого висновку дійшли експерти німецького аналітичного центру CeMAS.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 20 січня. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.
У Росії скаржаться, що українські безпілотники завдали удару по нафтобазі “Роснефти” у місті Ліски Воронезької області.
20 січня президент Володимир Зеленський назвав інавгурацію новообраного глави США Дональда Трампа днем змін і сподівань на “розв’язання багатьох проблем, зокрема глобальних викликів”.
У Центрі протидії дезінформації наголосили, що інформація про загибель у Кривому Розі данського інструктора F-16 під час ракетного удару – черговий фейк російської пропаганди.