Зеленський відвідає Іспанію 27 травня: заплановано підписання безпекової угоди

Джерело: Reuters

Президент Володимир Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Мадриді 27 травня. Сторони мають намір підписати угоду щодо гарантій безпеки для України. Текст документа погодили 7 травня.

Лідери проведуть пресконференцію після зустрічі.

Зеленський також планує зустрітися з королем Іспанії Феліпе VI, повідомили у королівському дворі.

15 травня глава Української держави переніс усі найближчі закордонні візити, включно з поїздкою до Іспанії, яка була запланована на 17 травня через наступ Росії на півночі Харківщини.

Очікувалося, що Зеленський підпише з Санчесом двосторонню угоду про співпрацю у галузі безпеки та відвідає Португалію.

Разом з іншими країнами Європейського Союзу Іспанія зобов’язалася підтримати Україну фінансовою та військовою допомогою після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.

Згідно з проєктом документа, запланований візит Зеленського мав збігтися з обіцянкою ЄС довгострокової підтримки безпеки для Києва.

7 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна спільно з Іспанією завершили переговори щодо тексту угоди про гарантії безпеки.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес у телефонній розмові з Зеленським підтвердив свою участь в інавгураційному Саміті миру. Глава держави висловив вдячність за активну підтримку Формули миру та її адвокацію серед країн Латинської Америки й Африки.

Зауважується, що сторони також відзначили завершення переговорів щодо тексту двосторонньої безпекової угоди в межах Вільнюської декларації країн G7. Окремо президент подякував за всю оборонну підтримку, зокрема в питаннях підсилення ППО. Під час розмови сторони також обговорили її продовження.

Нагадаємо, 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті збереження вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.

Лідери G7 зазначили, що інші країни, які бажають зробити свій внесок у ці зусилля, спрямовані на забезпечення вільної, сильної, незалежної та суверенної України, можуть приєднатися до цієї Спільної декларації в будь-який час.

Відтоді декларацію про намір підписали понад 30 країн.

Читайте також: Гарантії безпеки: про що саме Україна підписує угоди з союзниками

У січні Велика Британія стала першою країною, яка підписала з Україною одну з безпекових угод терміном на десять років, до цього часу Київ сподівається увійти в НАТО.

Наступними документи підписали Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди, Фінляндія та Латвія. Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Київ сподівається підписати подібні договори з більш ніж 30 державами.

28 квітня Зеленський повідомив, що нині Україна та США ведуть переговори щодо обсягів допомоги на наступні десять років у межах “найсильнішого” двостороннього договору в галузі безпеки.

Тоді як 1 травня, у своєму відеозверненні, президент зазначив, що Україна готує ще сім нових безпекових документів для нашої держави — двосторонніх угод про гарантії безпеки.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.

Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.

У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.