Зеленський візьме участь у саміті лідерів G7 – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

За інформацією джерел Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті лідерів G7, який відбудеться вже у червні в Італії.

Поява Зеленського на саміті буде вже другою, де він зустрінеться з лідерами Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії, США та Європейського Союзу.

Його участь у зустрічі 2023 року в Хіросімі, Японія, зіштовхнула його віч-на-віч з лідерами Бразилії та Індії, які залишаються нейтральними щодо російсько-української війни, не підтримуючи офіційно жодну зі сторін.

Цьогорічна зустріч матиме ще вищі ставки. Після кількох місяців затримок Конгрес США схвалив нову допомогу Україні в розмірі 61 мільярда доларів, але є серйозні сумніви щодо того, чи він зробить це знову, коли закінчиться останній транш.

Зеленський також закликає Захід надіслати зброю великої дальності, яка дозволить його силам вражати цілі на території Росії. Та західні офіційні особи остерігаються цього рішення, побоюючись ескалації конфлікту, зокрема того, що РФ може вдертись у якусь з країн НАТО.

  • Міністри фінансів країн “Великої семи”, котрі зустрінуться наступного тижня в Італії, підтримають план Європейського Союзу щодо використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні, підтвердив 16 травня офіційний представник міністерства фінансів Італії.

Британський шеф-кухар, власник ресторанів із зірками Мішлен та ведучий “Пекельної кухні” розповів своїм шанувальникам про те, як ледь уникнув серйозної травми під час аварії на велосипеді в Коннектикуті, опублікувавши великий синець, наголосивши на необхідності застосування шолома.

16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

Віталій Ступаєнко, ведучий івенту, з якого вигнали одеситку Юлію Карабаджак через мовне питання, вже записав відео з вибаченнями, пояснивши поведінку організаторів “недоопрацюванням”.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.