Зеленський вважає, що деокупувати Крим буде простіше, аніж Донбас
Джерело: виступ Володимира Зеленського перед студентами Миколаєва
На думку президента України Володимира Зеленського, імовірно, ще деокупація Криму буде легшою, аніж деокупація Донбасу.
Він пояснив, що може бути так, що повернути території вдасться швидше, аніж людей, які там проживають.
“Наприклад, якщо ми беремо Донбас, люди живуть там 10 років, живуть в іншому просторі і це довгий процес. Може бути по-різному. Я вважаю, що складніше з Донбасом. Мені партнери колись казали: вам буде майже неможливо повернути Крим і дуже складно повернути Донбас. А на мою думку, якщо ми говоримо про людей, все одно території повертаються з людьми, якщо люди не хочуть – буде дуже складно”, – сказав глава держави”, – зазначив Зеленський.
За словами президента, жителів Донбасу буде важче повернути до України у ментальному сенсі, оскільки там 10 років тривають бойові дії, а чимало мешканців приєднались до сепаратистів у війні.
Водночас у Криму було спокійно, додав президент, тому, на його думку, жителів півострова дуже чекають на деокупацію.
“Донбас також чекає, але буде дуже складно, бо велика частина цієї території була окупована і максимально мілітаризована”, – зауважив глава держави.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що Москва створила фейковий конгрес на противагу “Кримській платформі” через занепокоєння щодо дипломатичних успіхів України стосовно деокупації АР Крим.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.