Зеленський: «Європейську соцдопомогу для переселенців краще спрямувати до бюджету України»

Джерело: Володимир Зеленський в інтерв’ю для ARD

Президент Володимир Зеленський вважає, що гроші, які низка країн надають у вигляді соцдопомоги українським переселенцям, слід спрямувати до бюджету України, і щоб вже сама Україна їх розподіляла між цими людьми.

За словами репортерки, від початку повномасштабного вторгнення РФ до Німеччини з України виїхали близько 200 тисяч чоловіків призовного віку. При цьому вона поцікавилася у Зеленського, чи потрібно німецькому уряду подумати над тим, щоб скорочувати соцдопомогу таким чоловікам, і щоб цими коштами, які будуть зекономлені, підтримувати Україну.

“Якщо уряд хоче допомагати українцям, то є такий момент − наприклад, якась людина виїхала, перебуває закордоном і отримує підтримку від Німеччини. І ми дякуємо за те, що ви підтримуєте наших громадян. Але буває так, що ця людина отримує підтримку і від вас, і від нас. Ну, так буває. Я зараз не про наших українців у Німеччині. Я вам узагальнюю це. І тому я завжди говорив, що для нас набагато краще, якби Німеччина підтримувала українців, даючи гроші в бюджет України, а потім Україна вже б перерозподіляла ці гроші залежно від того, де знаходиться ця людина”, − відповів глава держави.

Як зауважив Зеленський, зараз частина грошей України знаходиться в Європі, оскільки коли люди виїжджали з країни через війну, розв’язану Росією, вони вивозили гроші. Європа одразу почала підтримувати вимушених переселенців, утім, всі гроші, які йшли на допомогу українцям, залишались закордоном і в економіці тієї чи іншої держави.

Зрештою, наголосив президент, “українські гроші виїхали, а європейські − лишались там, де залишились громадяни України. Тобто, поза територією України.

“Немає в мене ніяких питань (до цього − ред.). Просто хотів би, щоб ми звернули на це увагу. Коли весь світ каже про фінансову підтримку українців, то я хотів би звернути увагу, де залишається більшість цих грошей”, − уточнив глава держави.

При цьому він підкреслив, що німці та Німеччина самостійно вирішують, чи підтримувати українців.

Водночас Зеленський закликав не узагальнювати питання українських переселенців зокрема, чоловіків, бо, як він наголосив “тут дуже багато різних деталей”. Так, є люди, які виїхали з різних причин і мали законодавчі причини і можливості поїхати, є також люди немобілізаційного віку, є ті, хто виїхали раніше, і є студенти.

Серед іншого, президент вислови вдячність тим українцям, які повертаються додому, працюють, платять податки і у такий спосіб піднімають економіку і допомагають ЗСУ.

У Франції завершилося навчання українських пілотів та наземного персоналу для винищувачів Dassault Mirage 2000−5F. Підготовка тривала пів року.

Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що ворог на сьогодні не зібрав достатньо сил для форсування річки Дніпро і наступу на Херсон. Для цього потрібна велика кількість засобів, які важко приховати.

25 грудня президент Володимир Зеленський поінформував про результати розмови з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою. Зокрема глава держави розповів Ішібі про масовий обстріл території України з боку РФ.

55-річного чоловіка, який адміністрував проросійський Telegram-канал та підтримував збройну агресію РФ проти України, засудили до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Президентка Молдови Мая Санду повідомила, що 25 грудня російська ракета порушила повітряний сусідньої країни під час масованого удару по Україні.