Зеленський: «Європейську соцдопомогу для переселенців краще спрямувати до бюджету України»
Джерело: Володимир Зеленський в інтерв’ю для ARD
Президент Володимир Зеленський вважає, що гроші, які низка країн надають у вигляді соцдопомоги українським переселенцям, слід спрямувати до бюджету України, і щоб вже сама Україна їх розподіляла між цими людьми.
За словами репортерки, від початку повномасштабного вторгнення РФ до Німеччини з України виїхали близько 200 тисяч чоловіків призовного віку. При цьому вона поцікавилася у Зеленського, чи потрібно німецькому уряду подумати над тим, щоб скорочувати соцдопомогу таким чоловікам, і щоб цими коштами, які будуть зекономлені, підтримувати Україну.
“Якщо уряд хоче допомагати українцям, то є такий момент − наприклад, якась людина виїхала, перебуває закордоном і отримує підтримку від Німеччини. І ми дякуємо за те, що ви підтримуєте наших громадян. Але буває так, що ця людина отримує підтримку і від вас, і від нас. Ну, так буває. Я зараз не про наших українців у Німеччині. Я вам узагальнюю це. І тому я завжди говорив, що для нас набагато краще, якби Німеччина підтримувала українців, даючи гроші в бюджет України, а потім Україна вже б перерозподіляла ці гроші залежно від того, де знаходиться ця людина”, − відповів глава держави.
Як зауважив Зеленський, зараз частина грошей України знаходиться в Європі, оскільки коли люди виїжджали з країни через війну, розв’язану Росією, вони вивозили гроші. Європа одразу почала підтримувати вимушених переселенців, утім, всі гроші, які йшли на допомогу українцям, залишались закордоном і в економіці тієї чи іншої держави.
Зрештою, наголосив президент, “українські гроші виїхали, а європейські − лишались там, де залишились громадяни України. Тобто, поза територією України.
“Немає в мене ніяких питань (до цього − ред.). Просто хотів би, щоб ми звернули на це увагу. Коли весь світ каже про фінансову підтримку українців, то я хотів би звернути увагу, де залишається більшість цих грошей”, − уточнив глава держави.
При цьому він підкреслив, що німці та Німеччина самостійно вирішують, чи підтримувати українців.
Водночас Зеленський закликав не узагальнювати питання українських переселенців зокрема, чоловіків, бо, як він наголосив “тут дуже багато різних деталей”. Так, є люди, які виїхали з різних причин і мали законодавчі причини і можливості поїхати, є також люди немобілізаційного віку, є ті, хто виїхали раніше, і є студенти.
Серед іншого, президент вислови вдячність тим українцям, які повертаються додому, працюють, платять податки і у такий спосіб піднімають економіку і допомагають ЗСУ.
- Україна проводить попередні переговори з офіційними особами ЄС стосовно майбутніх міграційних правил блоку, аби спробувати забезпечити повернення більшої кількості своїх громадян наступного року та зміцнити економіку, тоді як військові зусилля створюють величезне навантаження на ресурси, повідомили двоє дипломатів ЄС на умовах анонімності.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.