Зеленський заявив, що до зими планують відновити усі зруйновані енергооб’єкти, які можливо

Джерело: церемонія відкриття Ukraine Recovery Conference 2024 в Берліні

Президент України Володимир Зеленський заявив, що до зими мають намір реалізувати швидке та недороге відновлення усіх енергооб’єктів, які тільки можливо відновити.

“Одна з основних путінських мішеней в Україні – це енергетика. Від перших років свого правління він розглядає саме енергоресурси, енергогенерацію та енергоспоживання як зброю, інструмент для впливу та підкорення нації. Європа неодноразово вже з цим стикалася”, — сказав Зеленський.

Він наголосив, що ЗС РФ знищили 9 ГВт. Водночас взимку пік споживання енергії в Україні минулої зими був 18 ГВт.

“Що таке 9 ГВт? Берлін — це близько 2 ГВт потреби, Мюнхен — десь до 3 ГВт. Ми вже втратили в рази більше генерації, ніж обсяг енергоспоживання великих міст”, — наголосив український президент.

Він додав, що реалізація відновлення енергооб’єктів має реалізуватися в коротшій перспективі.

“До зими. Це так важливо. Протягом наступних трьох-чотирьох місяців. Ми знаємо як це забезпечити. Від вас просимо обладнання з ваших зупинених електростанцій та фінансову підтримку. Це дозволить відреагувати на ситуацію тут і зараз, зберегти нормальне життя”, — сказав президент України.

Він додав, що за допомогою партнерів мають намір побудувати у 2024 році до 1 гігавата газової маневреної генерації та ще 4 гігавати найближчими роками.

“У цій галузі європейські та, зокрема, німецькі компанії є технологічними лідерами. Прямо в цій галузі в нас є чіткий план, як побудувати до 1 гігавата потужності вже цього року. Сьогодні і ще 4 гігавати в найближчі роки”, — заявив він.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.