Зеленський зустрівся з делегацією конгресменів США: обговорили потреби ЗСУ
Джерело: Офіс президента
30 жовтня президент Володимир Зеленський провів зустріч із двопартійною делегацією Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки у складі Джеймса Френча Гілла, Майкла Квіглі та Стівена Лінча. Сторони зокрема обговорили нагальні потреби українських армійців, враховуючи сподівання партнерів результатів контрнаступу.
Зеленський відзначив, що візит є потужним сигналом підтримки нашої країни та всього українського народу з боку США, що особливо важливо напередодні зими, коли РФ планує продовжити ракетний терор проти українських міст.
Ми високо цінуємо те, що Республіканська й Демократична партії, адміністрація Президента Джозефа Байдена, а також обидві палати американського Конгресу об’єднані в підтримці України. Це справді потужний сигнал світу про те, що ми переможемо в боротьбі за наші спільні цінності – свободу й демократію, – наголосив Зеленський.
Під час зустрічі сторони обговорено питання продовження підтримки України з боку Сполучених Штатів. Зокрема акцентовано на важливості внесення президентом США Джозефом Байденом бюджетного запиту до Конгресу стосовно фінансування видатків на допомогу Україні, який містить забезпечення бюджетної та військової допомоги.
Зеленський нагадав, що з перших днів широкомасштабного вторгнення підтримка США залишається незмінною, що допомогло об’єднати світ навколо України. І додав, що продовження такої допомоги є запорукою успіху України в боротьбі з російською агресією.
Президент поінформував американську делегацію про ситуацію на фронті та передав нагальні потреби українського війська.
- Новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив, що допомога для України та Ізраїлю може розглядатися окремо, а не одним пакетом, як запропонував Білий дім.
- Білий дім 20 жовтня попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США, але не запропонував жодної стратегії, як отримати кошти від Конгресу.
- У Сенаті США погрожують відхили або змінити запит президента Сполучених Штатів Джо Байдена щодо надання 106 млрд доларів для фінансування безпеки. Частина цих коштів призначена для допомоги Україні.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.