Зеленський зустрівся з Генсеком НАТО Марком Рютте
Джерело: Володимир Зеленський/Telegram
9 січня президент Володимир Зеленський провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте на базі “Рамштайн” у Німеччині.
Як зауважується, основні теми зустрічі — необхідність посилення протиповітряної оборони України та залучення країн НАТО до закупівлі українського озброєння за принципом данської моделі.
Глава держави зауважив, що спільне завдання партнерів — забезпечити сильну позицію України для наближення справедливого й тривалого миру.
Сторони також обговорили можливі формати залучення платформи Північноатлантичного альянсу для досягнення цієї мети.
Окремо глава держави відзначив важливість запуску ініціативи НАТО “Безпекова допомога і навчання для України” (NSATU) для ефективної координації військової допомоги та підготовки українських воїнів.
Також під час зустрічі обговорили роботу Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” та її внесок в ухвалення рішень для зміцнення обороноздатності Української держави.
Додамо, нещодавно Рютте наголосив, що наявність військ КНДР у Європі є “переломним моментом”, який може знаменувати початок “набагато темнішої” фази війни в Україні. Нині необхідна “політична рішучість, щоб триматися курсу у довгостроковій перспективі”, а також “змінити траєкторію війни”.
Згодом Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.
- 26 листопада 2024 року Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.
- Парламентська асамблея НАТО схвалила резолюцію, в якій підтримали право України завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії. Учасники асамблеї закликали надати Києву відповідне озброєння.
- США близькі до угоди про надання Україні далекобійних ракет JASSM, які могли б досягти глибини Росії, однак Києву доведеться зачекати кілька місяців, оскільки США розв’язують стандартні технічні проблеми, заявили представники США.
У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.
Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.
Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.
9 січня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про необхідність зберегти формат “Рамштайн” для збройової допомоги Україні.