Жінкам, які перебувають на військовому обліку, виїзд з України обмежать – представник президента у ВР Веніславський
Джерело: Федір Веніславський у коментарі “РБК-Україна”
Представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський повідомив, що з 1 жовтня жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, мають стати на військовий облік. Відтак, вони набувають статусу військовозобов’язаних, для яких виїзд за кордон обмежено.
Нардеп нагадав, що минулого року Верховна Рада ухвалила зміни до закону про мобілізаційну підготовку й мобілізацію, відповідно до якого жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають обов’язковому військовому обліку. З 1 жовтня такі жінки мають з’явитися до ТЦК і пройти всі необхідні процедури.
За його словами, якщо стан здоров’я дозволяє представницям таких спеціальностей бути на військовій службі, то вони отримають статус військовозобов’язаних і будуть на військовому обліку.
“Якщо вони будуть стояти на обліку, то вони набувають статусу військовозобов’язаних. А військовозобов’язані виїжджають за кордон у тому порядку, який встановлено для військовозобов’язаних. Тобто, якщо будуть окремі якісь документи, які дають право на тимчасовий виїзд – тоді так, вони зможуть поїхати. Якщо немає – тоді вони також, як і чоловіки, будуть обмежені у праві виїзду”, – зазначив Веніславський.
Також нардеп додав, що усі інші жінки, які мають військово-облікові спеціальності, споріднені з військовою справою, з цієї ж дати можуть стати на облік добровільно.
“Розширювати перелік спеціальностей для жінок, які мають обов’язково ставати на облік, на даний момент не планується”, – наголосив Федір Веніславський
- В Україні затвердили новий розклад хвороб, згідно з яким оцінюється придатність до військової служби та впорядковано проходження служби обмежено придатними.
- Секретар Ради нацбезпеки та оборони України Олексій Данілов повідомив, що вже сьогодні буде внесено зміни до системи визначення обмежено придатних для військової служби осіб.
- Народний обранець від “Слуги народу” Георгій Мазурашу вніс до парламенту законопроєкт, яким пропонує внести певні зміни у закон про мобілізацію в Україні.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.