Жорстоке вбивство окупантами українського військовополоненого: Лубінець звернувся до Червоного хреста та ООН

Джерело: Дмитро Лубінець у Telegram.

У мережі поширюються розміщені російськими окупантами кадри зі спотвореним від наруги та катувань тілом, ймовірно воно належить українському військовополоненому. У зв’язку з черговим доказом порушення росіянами Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець терміново звернувся до Міжнародного комітету Червоного хреста (МКЧХ) та Організації об’єднаних націй (ООН).

Джерело: соцмережі

Це не просто порушення Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, це поведінка нелюдів! Зазначу, що відповідно до норм міжнародно гуманітарного права, жодного військовополоненого не можна піддавати фізичному каліченню, насиллю чи вбивству“, – наголосив Лубінець. 

Він звернувся до МКЧХ та ООН, аби вони зафіксували чергове порушення прав людини зі сторони РФ, а також до українських правоохоронних органів, щоб вони перевірили особу вбитого полоненого та факт цього злочину.

“Нагадаю, що військовополонені перебувають у руках ворожої держави, і саме вона відповідає за поводження з ними! Тобто відповідальність за вбивство та каліцтво лежить не тільки на російських солдатах, але на самій РФ!”, – додав Дмитро Лубінець. 

Він також наголосив, що війна, яка нині триває, – гібридна. Розповсюдження росіянами подібних фото має на меті залякати українців: як цивільних, так і військових. Проте, переконаний омбудсмен, такі кадри мають для наших громадян протилежний ефект: “таке забути та пробачити неможливо!“.

Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.