Журналіста Остапа Яриша звільнили з «Голосу Америки» після перевірки департаменту Маска
Джерело: Наталія Лигачова/Facebook
Внаслідок перевірки Департаменту ефективності уряду (DOGE) США, який очолює мільярдер Ілон Маск, з “Голосу Америки” звільнили українського журналіста Остапа Яриша.
“Звільнили Остапа Яриша з української служби Голосу Америки. В ході перевірки департаментом DOGE. Це лише перша хвиля звільнень”, – повідомила шеф-редакторка “Детектор медіа” Наталія Лигачова.
Яриш з 2019 року працював у США, був кореспондентом у Пентагоні, висвітлював українсько-американські відносини.
UPD: Остап Яриш підтвердив, що припинив співпрацю з “Голосом Америки”, але деталі пообіцяв повідомити згодом.
До слова, раніше Департамент кадрів американської телерадіокомпанії “Голос Америки” розпочав внутрішні розслідування проти журналістів, які критикували у своїх матеріалах президента США Дональда Трампа.
- Новинній агенції Associated Press не вдалося через суд поновити своє право відвідувати заходи для преси, організовані командою президента США Дональда Трампа.
- Адміністрація Трампа обиратиме журналістів, які матимуть доступ до прес пулу Білого дому. Натомість у ЗМІ попереджують, що це загрожує основам свободи слова.
- Виконавча редакторка The Associated Press (AP) Джулі Пейс повідомила, що представників агентства не пустили до Овального кабінету, бо AP вживає назву “Мексиканська затока”, а не “Американська”.
На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.
Національна поліція спільно зі Службою безпеки України викрили чергові схеми ухилення від мобілізації в кількох регіонах країни.
Відеосервіс YouTube заблокував в Україні канали низки підсанкційних осіб, зокрема колишнього радника Офісу президента і блогера Олексія Арестовича.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 9 травня. Загалом, від початку доби вже зафіксовано 80 бойових зіткнень.
Науковці зафіксували новий вид рідкісної фауни на території Нобельського національного природного парку — бджолу-тесляра.