Журналіста Ткача затримали на польсько-білоруському кордоні: знімав про торгівлю з РФ

Джерело: журналіст “Української правди” Михайло Ткач

Українського журналіста Михайла Ткача разом з оператором затримали польські правоохоронці біля польсько-білоруського кордону, коли представник ЗМІ готував матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю. Ситуацію вдалося вирішити лише після розголосу та втручання посольства України в Польщі.

Ткач пояснив, що у той час, коли польські фермери блокують українсько-польський кордон, журналіст вирішив перевірити, що відбувається на польсько-білоруському.

Біля кордону Польщі із Білоруссю до нас під’їхали польські поліцейські і показали значок. Ми показали наші документи і посвідчення журналістські. Вони почали хапати наші камери, обшукувати… Далі нас привезли у комендатуру. Близько десяти осіб почали обшукувати нашу машину, нас, повикидали наші речі на капот, забрали всі картки пам’яті з камер, забрали усі телефони, документи, – розповів журналіст.

Український журналіст повідомив, що готує матеріал про те, як Польща торгує з Росією через Білорусь, і як сільськогосподарська продукція прямує з Росії і Білорусі в Польщу.

За словами Ткача, представники польської спецслужби перелякалися. І почали запитувати, “хто ще про це знає, чи знають про це українські посадовці, український уряд”. Також розпитували, “хто джерела, як про це дізналися, скільки часу працюють над цією темою”. Окрім цього, українців розпитували, чи будуть вони розповідати публічно, що їх затримували.

У результаті журналіста та оператора утримували в комендатурі 4 години і лише потім відпустили. За цей час журналістам не дозволяли ні з ким зв’язатися.

Після того, як журналістам повернули картки пам’яті, стало відомо, що деякі відзняті матеріали видалено.

Наразі журналісти спілкуються з адвокатами.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не схвалює дій російського лідера Володимира Путіна, зокрема — обстрілів мирних міст та вбивств цивільного населення. Відповідно, це була перша заява глави Білого дому після комбінованої атаки РФ по українським містам у ніч на 25 травня.

Французька прокуратура вивчає заяву двох груп, котрі називають себе “анархістами” та стверджують, що відповідальні за масштабне знеструмлення на південному сході країни.

25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.

Російський військовий флот викрав естонський хвильовий буй, який належить Інституту морських систем Талліннського технічного університету. Буй для вимірювання хвиль розташовувався за 50 кілометрів від Гіюмаа в естонській економічній зоні.

Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.