Злочин щодо майбутнього: дружина бійця про заборону використання сперми загиблих військових
Джерело: Наталія Киркач-Антоненко
Дружина загиблого захисника України Анатолія Киркача-Антоненка прокоментувала закон про заборону використовувати сперму військових, які загинули на фронті, для запліднення жінок.
За словами Наталії, заборона народжувати від коханої людини – це наче вдруге втратити її.
“Подивіться в очі моєму чоловікові і скажіть, що він, той, хто віддав своє життя заради майбутнього України, не має надії на народження в ній його діточок”, – наголосила вона.
Наталія зауважила, що вже народила доньку після загибелі свого чоловіка, запевнивши, що дитина – це неймовірна підтримка, адже ти продовжуєш жити заради її майбутнього.
“Підтримайте право таких жінок як я на щастя бачити, як ростуть наші дітки, чути сміх в оселі, радіти за їхні успіхи і підтримувати у невдачах. Щоб свята знову наповнились сенсом, а життя мріями та планами … Не дайте забрати в нас надію на життя”, – зауважила жінка.
Вона закликала всіх вимагати від нардепів, аби вони виправили закон про утилізацію замороженого генетичного матеріалу військовослужбовців після їхньої загибелі
“Ще є трохи часу дати зрозуміти депутатам України який це злочин проти майбутнього і виправити цю помилку. Мовчання і байдужість вбиває наше спільне майбутнє!”, – резюмувала вона.
Що передувало?
Наприкінці листопада 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає, що у разі загибелі військового, репродуктивні клітини якого були передані на зберігання, їх зберігання припиняється з подальшою утилізацією. Це обурило дружин загиблих українських захисників.
Водночас голова Комітету Верховної Ради з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький пообіцяв “прибрати цю проблему” до березня.
- Забезпечення лікування безпліддя у Програмі медичних гарантій на 2024 рік подарує країні 10 тисяч новонароджених українців.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.
25 листопада Яготинський районний суд Київської області розгляне справу щодо жінки, котра скинула собаку на ім’я Горошинка з мосту на залізничному вокзалі в Яготині.