«Золото» та «гроші»: в Японії обрали ієрогліф року
Джерело: NHK
В Японії вирішили, що ієрогліф, який означає “золото” або “гроші”, символізує 2024 рік.
Асоціація, яка пропагує використання ієрогліфів, оголосила результати щорічного опитування в буддійському храмі Кіємідзу-дера в Кіото.
Головний настоятель храму Морі Сейхан написав пензлем на великому аркуші паперу ієрогліф “кін”, який також читається “кане”.

Фото: Kyodo News
За словами представників асоціації, за цей ієрогліф віддано 12 100 голосів із приблизно 221 900. Його обрали уп’яте за час проведення опитування, з 1995 року.
Представники асоціації заявили, що цей ієрогліф обрано через численні золоті медалі, завойовані японськими атлетами на Олімпійських і Паралімпійських іграх у Парижі, а також успіх бейсболіста Отані Сехея, втретє визнаного найціннішим гравцем американської бейсбольної ліги.
На вибір респондентів вплинула і реєстрація золотих копалень острова Садо як об’єкта Всесвітньої спадщини.
Водночас цьогорічний кандзі також може означати “гроші”, і його вибір символізує низку проблем у суспільстві. Зокрема, йдеться про вплив інфляції на фінанси домогосподарств.
- Цьогоріч словом року, за версією американського словника Merriam-Webster, став іменник “поляризація”.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.