«Золото» та «гроші»: в Японії обрали ієрогліф року

Джерело: NHK

В Японії вирішили, що ієрогліф, який означає “золото” або “гроші”, символізує 2024 рік.

Асоціація, яка пропагує використання ієрогліфів, оголосила результати щорічного опитування в буддійському храмі Кіємідзу-дера в Кіото.

Головний настоятель храму Морі Сейхан написав пензлем на великому аркуші паперу ієрогліф “кін”, який також читається “кане”.

Фото: Kyodo News

За словами представників асоціації, за цей ієрогліф віддано 12 100 голосів із приблизно 221 900. Його обрали уп’яте за час проведення опитування, з 1995 року.

Представники асоціації заявили, що цей ієрогліф обрано через численні золоті медалі, завойовані японськими атлетами на Олімпійських і Паралімпійських іграх у Парижі, а також успіх бейсболіста Отані Сехея, втретє визнаного найціннішим гравцем американської бейсбольної ліги.

На вибір респондентів вплинула і реєстрація золотих копалень острова Садо як об’єкта Всесвітньої спадщини.

Водночас цьогорічний кандзі також може означати “гроші”, і його вибір символізує низку проблем у суспільстві. Зокрема, йдеться про вплив інфляції на фінанси домогосподарств.

На тлі стрімкого зростання цін на золото у Шанхай представили перший “банкомат для переробки золота”, що привернуло значний інтерес громадськості, особливо літніх людей, котрі прагнуть заробити на коштовностях, які зберігали роками.

Адміністрація Дональда Трампа вивчає способи заохочення американців до створення сімей та народження дітей. Серед запропонованих заходів — “бонус за народження” у розмірі 5 тисяч доларів, переваги у стипендіях для батьків, а також освітні програми щодо жіночого циклу.

Працівники ДБР викрили факти систематичних катувань ув’язнених у Полтавській установі виконання покарань. Двом співробітникам установи вже повідомили про підозру, їм загрожує до 12 років.

Український банк пуповинної крові Hemafund уклав угоду з ізраїльською компанією Pluri щодо закупівлі 12 000 доз препарату PLX-R18 для лікування гострої променевої хвороби.

13 квітня у Вербну неділю російська армія вдарила “Іскандерами” по центральній частині Сум. Тоді стало відомо про загибель 36 осіб, серед котрих згодом ідентифікували жительку міста Олену Бондаренко, яка потрапила в епіцентр російського обстрілу.