Зрадника, який передавав РФ дані про морпорт Ізмаїла, засудили до 15 років тюрми

Джерело: Офіс генпрокурора

Співробітника судноремонтного заводу, який передавав російським спецслужбам дані про енергооб’єкти та морпорт Ізмаїла, засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За публічного обвинувачення прокурорів Одеської обласної прокуратури працівника судноремонтного заводу в Ізмаїлі визнано винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Прокурори у суді довели, що засуджений наприкінці 2022 року передавав російським спецслужбам дані про розташування об’єктів критичної інфраструктури та підрозділів Сил оборони в місті Ізмаїл.

Насамперед ворога цікавили координати електропідстанцій і місця базування українських блокпостів поблизу, їх фортифікаційне оснащення, наявне озброєння та кількість особового складу.

Також, перебуваючи на робочому місці, поплічник агресора збирав інформацію щодо діяльності судноремонтного заводу.

Ще одним його завданням було спостереження за динамікою заходів суден у місцевий порт та різновидами вантажів, що переміщуються ними.

При цьому чоловік усвідомлював, що ця інформація може бути використана державою-агресоркою для обстрілів.

Правоохоронці затримали його у січні 2023 року. Під час обшуку вилучили мобільний телефон з доказами злочинної діяльності.

На вирок суду він очікував під вартою.

На сайті Верховної Ради України зареєстрована петиція з вимогою звільнити Данила Гетманцева з посади Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики зокрема через законодавчі ініціативи нардепа.

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.

5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці. 

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.