ЗСУ отримали понад третину з обіцяних 500 тисяч боєприпасів у рамках чеської ініціативи
Джерело: CTK
Україна вже отримала понад третину з 500 тисяч боєприпасів, які мають бути передані в рамках чеської ініціативи до кінця року, повідомив посол України в Чехії Василь Зварич.
Він зазначив, що українським військовим найбільше потрібні боєприпаси калібру 155 міліметрів. Зварич також повідомив про переговори з Міноборони Чехії щодо розширення ініціативи.
Посол також зазначив, що не володіє інформацією про будь-які проблеми з постачанням боєприпасів, про які нещодавно писала німецька газета Handelsblatt. За даними видання, Україна нібито написала листа Чехії, де поскаржилась на браковані боєприпаси, які підриваються передчасно.
“Я не бачив жодних листів від українських чиновників”, – сказав він.
Посол вважає, що це скоріше спроба дискредитувати ініціативу.
“Цього не повинно було статися, тому що вона чудова. Вона дійсно ефективна і допомагає нашим солдатам на полі бою”, – додав Зварич.
Станом на кінець серпня 15 країн приєдналися до чеської ініціативи, яка шукає артилерійські боєприпаси для України поза межами ЄС. Пропозицію про закупівлю боєприпасів озвучив прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала на саміті ЄС у лютому, коли Україна мала гостру нестачу озброєння. Чехія виступає посередником, комунікуючи країни з постачальниками військового обладнання.
- Згідно з одинадцятьма представниками індійського та європейського уряду й оборонної промисловості, європейські клієнти перенаправили артилерійські снаряди, які продають індійські виробники зброї, в Україну, що викликало обурення в росіян.
- Завод з виробництва боєприпасів у Пенсильванії збільшив обсяги виготовлення на 50%, аби задовольнити попит України щодо. Щобільше, завод планує введення в експлуатацію більше своїх потужностей.
- Польща має намір збільшити виробництво 155-мм артилерійських боєприпасів з метою забезпечити достатнє постачання у випадку, якщо Росія атакує НАТО.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.