ЗСУ розраховує на західне озброєння для пришвидшення контрнаступу – Reuters

Джерело: Reuters

Попри нещодавні успіхи на полі бою, українські армійці, котрі воюють на східному фронті, наголошують, що їм потрібно більше західного озброєння, аби прискорити свій контрнаступ проти російських військ.

Під час минулих боїв Україна повернула собі два селища на південь від Бахмута, що допоможе наступати на зруйноване східне місто, тимчасово окуповане російськими військами з травня.

Однак війська, які цього тижня перебували на позиціях поблизу Бахмута, заявили, що все ще сильно залежать від радянських реактивних систем залпового вогню “Град” і мріють отримати більш досконалі ракетні системи залпового вогню HIMARS виробництва США.

Все було б яскравіше, набагато цікавіше, якби у нас був HIMARS, – зазначив військовий Денис, коли поряд лунали вибухи. – Або принаймні одну з чеських Vampires (ракетних установок), – додав він.

Захід надав Україні озброєння на мільярди доларів після вторгнення Росії, а деякі українські війська розгорнули Vampires і HIMARS.

Проте, Денис повторив президента Володимира Зеленського, який зустрічається зі світовими лідерами на Генеральній асамблеї ООН цього тижня, зазначивши, що Україні потрібно ще більше зброї, щоб витіснити російські сили.

Читайте також: Для успішного контрнаступу Україні потрібні не безплатні поради щодо просування, а озброєння – WSJ

Треба перемогти…Нам потрібно більше зброї, більше. Хорошої зброї, точнішої зброї.

Водночас військові, котрі розмовляли з Reuters біля лінії фронту, зауважили, що зараз мають більше оптимізму, ніж на початку повномасштабної війни.

Триває 1097-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 868 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Нової Зеландії Вінстон Пітерс оголосив про посилення санкцій проти російських компаній і підтримку відновлення та реконструкції України.

До Києва у третю річницю повномасштабного вторгнення РФ прибули низка лідерів країн Балтії, Європи та Канади.

У третю річницю повномасштабного вторгнення РФ Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Сили оборони України повернули понад 50% території, окупованої росіянами після 24 лютого 2022 року, провели низку ефективних оборонних, а також наступальних операцій. 

Уряд Австралії запровадив цільові фінансові санкції та заборону на поїздки щодо 70 осіб, а також цільові фінансові санкції щодо 79 організацій. Це найбільший пакет санкцій проти Росії з боку Австралії з початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.