ЗСУ розраховує на західне озброєння для пришвидшення контрнаступу – Reuters

Джерело: Reuters

Попри нещодавні успіхи на полі бою, українські армійці, котрі воюють на східному фронті, наголошують, що їм потрібно більше західного озброєння, аби прискорити свій контрнаступ проти російських військ.

Під час минулих боїв Україна повернула собі два селища на південь від Бахмута, що допоможе наступати на зруйноване східне місто, тимчасово окуповане російськими військами з травня.

Однак війська, які цього тижня перебували на позиціях поблизу Бахмута, заявили, що все ще сильно залежать від радянських реактивних систем залпового вогню “Град” і мріють отримати більш досконалі ракетні системи залпового вогню HIMARS виробництва США.

Все було б яскравіше, набагато цікавіше, якби у нас був HIMARS, – зазначив військовий Денис, коли поряд лунали вибухи. – Або принаймні одну з чеських Vampires (ракетних установок), – додав він.

Захід надав Україні озброєння на мільярди доларів після вторгнення Росії, а деякі українські війська розгорнули Vampires і HIMARS.

Проте, Денис повторив президента Володимира Зеленського, який зустрічається зі світовими лідерами на Генеральній асамблеї ООН цього тижня, зазначивши, що Україні потрібно ще більше зброї, щоб витіснити російські сили.

Читайте також: Для успішного контрнаступу Україні потрібні не безплатні поради щодо просування, а озброєння – WSJ

Треба перемогти…Нам потрібно більше зброї, більше. Хорошої зброї, точнішої зброї.

Водночас військові, котрі розмовляли з Reuters біля лінії фронту, зауважили, що зараз мають більше оптимізму, ніж на початку повномасштабної війни.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.