ЗСУ розраховує на західне озброєння для пришвидшення контрнаступу – Reuters

Джерело: Reuters
Попри нещодавні успіхи на полі бою, українські армійці, котрі воюють на східному фронті, наголошують, що їм потрібно більше західного озброєння, аби прискорити свій контрнаступ проти російських військ.
Під час минулих боїв Україна повернула собі два селища на південь від Бахмута, що допоможе наступати на зруйноване східне місто, тимчасово окуповане російськими військами з травня.
Однак війська, які цього тижня перебували на позиціях поблизу Бахмута, заявили, що все ще сильно залежать від радянських реактивних систем залпового вогню “Град” і мріють отримати більш досконалі ракетні системи залпового вогню HIMARS виробництва США.
Все було б яскравіше, набагато цікавіше, якби у нас був HIMARS, – зазначив військовий Денис, коли поряд лунали вибухи. – Або принаймні одну з чеських Vampires (ракетних установок), – додав він.
Захід надав Україні озброєння на мільярди доларів після вторгнення Росії, а деякі українські війська розгорнули Vampires і HIMARS.
Проте, Денис повторив президента Володимира Зеленського, який зустрічається зі світовими лідерами на Генеральній асамблеї ООН цього тижня, зазначивши, що Україні потрібно ще більше зброї, щоб витіснити російські сили.
Читайте також: Для успішного контрнаступу Україні потрібні не безплатні поради щодо просування, а озброєння – WSJ
Треба перемогти…Нам потрібно більше зброї, більше. Хорошої зброї, точнішої зброї.
Водночас військові, котрі розмовляли з Reuters біля лінії фронту, зауважили, що зараз мають більше оптимізму, ніж на початку повномасштабної війни.
- Повільні темпи контрнаступу ЗСУ не означають, що він повністю провалився, а нещодавні успіхи української армії спростовують наратив про “глухий кут” у війні та доводять необхідність подальшої підтримки України західними союзниками.
- Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі переконаний, що “Україна має велику бойову силу”.
- Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що контрнаступальні операції українських військових у Донецькій та Запорізькій областях могли серйозно деградувати підрозділи російських окупаційних військ.
- На засіданні “Рамштайну” в Німеччині 19 вересня міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що контрнаступ України стабільно просувається вперед.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.