ЗСУ розраховує на західне озброєння для пришвидшення контрнаступу – Reuters

Джерело: Reuters

Попри нещодавні успіхи на полі бою, українські армійці, котрі воюють на східному фронті, наголошують, що їм потрібно більше західного озброєння, аби прискорити свій контрнаступ проти російських військ.

Під час минулих боїв Україна повернула собі два селища на південь від Бахмута, що допоможе наступати на зруйноване східне місто, тимчасово окуповане російськими військами з травня.

Однак війська, які цього тижня перебували на позиціях поблизу Бахмута, заявили, що все ще сильно залежать від радянських реактивних систем залпового вогню “Град” і мріють отримати більш досконалі ракетні системи залпового вогню HIMARS виробництва США.

Все було б яскравіше, набагато цікавіше, якби у нас був HIMARS, – зазначив військовий Денис, коли поряд лунали вибухи. – Або принаймні одну з чеських Vampires (ракетних установок), – додав він.

Захід надав Україні озброєння на мільярди доларів після вторгнення Росії, а деякі українські війська розгорнули Vampires і HIMARS.

Проте, Денис повторив президента Володимира Зеленського, який зустрічається зі світовими лідерами на Генеральній асамблеї ООН цього тижня, зазначивши, що Україні потрібно ще більше зброї, щоб витіснити російські сили.

Читайте також: Для успішного контрнаступу Україні потрібні не безплатні поради щодо просування, а озброєння – WSJ

Треба перемогти…Нам потрібно більше зброї, більше. Хорошої зброї, точнішої зброї.

Водночас військові, котрі розмовляли з Reuters біля лінії фронту, зауважили, що зараз мають більше оптимізму, ніж на початку повномасштабної війни.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.