ЗСУ вперше показали корабель флоту РФ «Аскольд» після ураження ракетою Storm Shadow

Джерело: Букви

Інформація про ураження одного з російських кораблів в окупованому Криму з’явилась 4 листопада. Командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив про успішні удари крилатими ракетами по інфраструктурі суднобудівного заводу “Залив” у Керчі, де стояв носій крилатих ракет “Калібр”.

Він же натякнув на застосування ракет Storm Shadow/SCALP EG — франко-британської авіаційної крилатої ракети класу “повітря-земля”, призначеної для знищення важливих стаціонарних цілей, захищених засобами ППО.

Військовий історик та експерт з історії військової техніки, доктор історичних наук, професор, колишній завідувач кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Андрій Харук припустив, що “Аскольд” отримав два влучання в лівий борт.

Про те, що мовиться саме про цей корабель, можна говорити з майже 100% впевненістю, вважає фахівець, оскільки можна розгледіти комплекс ППО “Панцирь-М”, оскільки на аналогічний корабель “Амур” цей комплекс навряд встановлювали [”Амур” все ще будують – ред.]

За його оцінкою ремонт корабля після таких ушкоджень сенсу не має.

МРК “Аскольд” належить до проєкту 22800 “Каракурт”, який об’єднує багатоцільові ракетно-артилерійські кораблі малої тоннажності.

Офіційне призначення кораблів проєкту 22800 — ведення бойових дій в ближній морській зоні. Кораблі цього проєкту мають восьмизарядну установку вертикального пуску для ракет “Калібр”, комплекс ППО “Панцирь-М” і 100-мм артилерійську установку А-190.

“Аскольд” був закладений у 2015 році на Керченському суднобудівному заводі “Залив”. Спущений на воду 21 вересня 2021 року, проходив випробування і готувався до введення в експлуатацію наприкінці 2023 року.

Зауважимо, на початку року Велика Британія передала Збройним силам України ракети Storm Shadow. Згодом Франція також постачила українським військовим крилаті ракети.

У червні Бен Воллес повідомив, що ракети Storm Shadow, передані на озброєння Україні, мали “значний вплив” на перебіг війни, розв’язаної Росією.

Вже у вересні українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту Росії у тимчасово окупованому Криму.

Довідка. Storm Shadow – франко-британська авіаційна ракета класу “повітря-земля” дальньої дії. Призначена для подолання систем ППО та знищення важливих стаціонарних і нерухомих цілей, зокрема бункерів. Ракета завдовжки 5,1 метра має польотну масу до 1300 кг, а маса її бойової частини – 450 кг. Заявлена дальність становить понад 250 км.

  • 4 листопада Збройні Сили України підтвердили, що завдали успішних ударів по морській та портовій інфраструктурі суднобудівного заводу “Залив” в тимчасово окупованому Криму в Керчі.
  • Збройні сили України атакували морську та портову інфраструктуру росіян на суднобудівному заводі “Залив” у тимчасово окупованій Керчі ввечері 4 листопада. За словами аналітиків, удар пошкодив корвет проєкту 22800 “Каракурт” на корабельні.
  • Як повідомляє Telegram-канал “Кримський вітер”, посилаючись на свідчення очевидців, на суднобудівному заводі в Керчі є попадання в малий ракетний корабель проєкту 22800 “Каракурт”, який є носієм “Калібрів”.

У 2025 році військовослужбовці почнуть отримувати “Пакунок пораненого”. Про це повідомив заступник міністра оборони України, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.

Саскія Ескен, лідерка Соціал-демократичної партії Німеччини, закликала до продовження телефонних переговорів між канцлером Олафом Шольцом та очільника Росії Володимиром Путіним.

У ніч на 2 січня російські війська обстріляли Степногірськ у Запорізькій області. Унаслідок атаки зруйновано п’ятиповерховий житловий будинок, загинув один чоловік.

1 січня Папа Римський Франциск з вікна Апостольського палацу на площі Святого Петра виголосив молитву про мир “на всіх фронтах”. Понтифік також висловив вдячність тим, хто “працює над перемовинами”.

Воїни ГУР МО України отримали новорічні подарунки від американської благодійної організації “Help Heroes of Ukraine” ― унікальний безпілотний авіаційний комплекс Hazard та автомобіль HMMWV.