ЗСУ вже почали використовувати касетні боєприпаси, надані США, – WP
Джерело: The Washington Post
Україна почала обстріл російських окупантів касетними боєприпасами, наданими США.
Президент Росії Володимир Путін, говорячи про касетні боєприпаси, пригрозив Україні помститися, “якщо вони будуть використані проти нас”, хоча Росія вже застосовувала касетні боєприпаси в населених пунктах України щонайменше 24 рази з початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року.
Крім позицій на лінії фронту на південному сході України, касетні боєприпаси також планується використовувати поблизу міста Бахмут.
Український чиновник на умовах анонімності сказав The Washington Post, що боєприпаси були випущені по російських позиціях, щоб розбити траншеї, які уповільнюють українські сили.
- Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський підтвердив, що Україна вже отримала від США касетні боєприпаси.
- Рішення президента США Джо Байдена відправити касетні боєприпаси в Україну розлютило широку групу демократів, які звинувачують його адміністрацію у прийнятті лицемірного рішення, яке поставило під загрозу моральний статус Сполучених Штатів.
- Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав федеральний уряд не блокувати постачання касетних боєприпасів Україні, про які раніше оголосили Сполучені Штати.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.