Зупинка «зернового коридору» спричинила скорочення запасів пшениці у світі до мінімуму – ЗМІ

Джерело: Karamandan

Запаси пшениці у провідних країнах-експортерах скоротилися до найнижчого рівня за останні 16 років, що стало наслідком зупинки Росією чорноморського “зернового коридору”.

“Вплив температури Ель-Ніньо (екстремальні температури екваторальної зони тихого океану – ред.) негативно вплинув на виробництво зерна в усьому світі. Посуха скорочує виробництво в Європі та Австралії. Також від аномальної спеки страждають кукурудзяні поля в США. Піднімає ціни і вихід Росії із “Чорноморської зернової ініціативи”. Ця ситуація розглядається як передвісник тривожного процесу, особливо для країн-імпортерів пшениці”, – йдеться в матеріалі.

При цьому у виданні наголосили про зростання цін на пшеницю, сою та кукурудзу останнім часом.

“Такі фактори, як атаки на українські порти та втрата ефективності великих виробників, спричиняють зростання цін. Водночас підвищенню цін сприяє і зниження виробництва пшениці таких великих виробників, як Росія, США та ЄС. Це може призвести до збільшення попиту на пшеницю”, – мовиться у статті.

Зазначається також, що через посуху в основних країнах-експортерах зерна запаси пшениці знизилися до найнижчого рівня за останні десятиліття.

“За прогнозами США, у 2023-24 роках запаси пшениці знизяться до найнижчого рівня за останні 16 років. Серйозність ситуації зростає, особливо у таких важливих країнах-експортерах, як Австралія, Канада та Аргентина”, – зауважили у виданні.

При цьому додається, що країни ЄС зазнають втрат через посуху та інші фактори, тому виробництво зерна в Євросоюзі залишиться нижче попередніх прогнозів.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.