Зупинка «зернового коридору» спричинила скорочення запасів пшениці у світі до мінімуму – ЗМІ

Джерело: Karamandan

Запаси пшениці у провідних країнах-експортерах скоротилися до найнижчого рівня за останні 16 років, що стало наслідком зупинки Росією чорноморського “зернового коридору”.

“Вплив температури Ель-Ніньо (екстремальні температури екваторальної зони тихого океану – ред.) негативно вплинув на виробництво зерна в усьому світі. Посуха скорочує виробництво в Європі та Австралії. Також від аномальної спеки страждають кукурудзяні поля в США. Піднімає ціни і вихід Росії із “Чорноморської зернової ініціативи”. Ця ситуація розглядається як передвісник тривожного процесу, особливо для країн-імпортерів пшениці”, – йдеться в матеріалі.

При цьому у виданні наголосили про зростання цін на пшеницю, сою та кукурудзу останнім часом.

“Такі фактори, як атаки на українські порти та втрата ефективності великих виробників, спричиняють зростання цін. Водночас підвищенню цін сприяє і зниження виробництва пшениці таких великих виробників, як Росія, США та ЄС. Це може призвести до збільшення попиту на пшеницю”, – мовиться у статті.

Зазначається також, що через посуху в основних країнах-експортерах зерна запаси пшениці знизилися до найнижчого рівня за останні десятиліття.

“За прогнозами США, у 2023-24 роках запаси пшениці знизяться до найнижчого рівня за останні 16 років. Серйозність ситуації зростає, особливо у таких важливих країнах-експортерах, як Австралія, Канада та Аргентина”, – зауважили у виданні.

При цьому додається, що країни ЄС зазнають втрат через посуху та інші фактори, тому виробництво зерна в Євросоюзі залишиться нижче попередніх прогнозів.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.