Зупинка «зернового коридору» спричинила скорочення запасів пшениці у світі до мінімуму – ЗМІ

Джерело: Karamandan

Запаси пшениці у провідних країнах-експортерах скоротилися до найнижчого рівня за останні 16 років, що стало наслідком зупинки Росією чорноморського “зернового коридору”.

“Вплив температури Ель-Ніньо (екстремальні температури екваторальної зони тихого океану – ред.) негативно вплинув на виробництво зерна в усьому світі. Посуха скорочує виробництво в Європі та Австралії. Також від аномальної спеки страждають кукурудзяні поля в США. Піднімає ціни і вихід Росії із “Чорноморської зернової ініціативи”. Ця ситуація розглядається як передвісник тривожного процесу, особливо для країн-імпортерів пшениці”, – йдеться в матеріалі.

При цьому у виданні наголосили про зростання цін на пшеницю, сою та кукурудзу останнім часом.

“Такі фактори, як атаки на українські порти та втрата ефективності великих виробників, спричиняють зростання цін. Водночас підвищенню цін сприяє і зниження виробництва пшениці таких великих виробників, як Росія, США та ЄС. Це може призвести до збільшення попиту на пшеницю”, – мовиться у статті.

Зазначається також, що через посуху в основних країнах-експортерах зерна запаси пшениці знизилися до найнижчого рівня за останні десятиліття.

“За прогнозами США, у 2023-24 роках запаси пшениці знизяться до найнижчого рівня за останні 16 років. Серйозність ситуації зростає, особливо у таких важливих країнах-експортерах, як Австралія, Канада та Аргентина”, – зауважили у виданні.

При цьому додається, що країни ЄС зазнають втрат через посуху та інші фактори, тому виробництво зерна в Євросоюзі залишиться нижче попередніх прогнозів.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…