Наступну зустріч «Рамштайн» заплановано на 23 січня — Пентагон

Джерело: пресслужба Пентагону

Наступну зустріч у форматі “Рамштайн” запланували на 23 січня, заявив глава Пентагону Ллойд Остін у розмові з міністром оборони України Рустемом Умєровим.

Це буде 18-те засідання Контактної групи.

Міністр оборони США Ллойд Дж. Остін III розмовляв сьогодні телефоном із міністром оборони України Рустемом Умеровим, щоб обговорити ситуацію на місці та майбутнє засідання віртуальної Контактної групи з питань оборони України, яке відбудеться 23 січня, – зазначено у повідомленні.

Остін повторив, що Сполучені Штати та коаліція з приблизно 50 членів Альянсу та партнерів залишаються відданими підтримці України в її боротьбі проти росіян.

Варто зауважити, що низка рішень за результатами 17-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” стосувалися посилення ППО, техніки та озброєння армійців на зимовий період.

Окрім цього, 22 листопада Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вперше взяв участь у засіданні контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”.

Додамо, Велика Британія, Німеччина та Польща, – країни, що є найбільшими європейськими донорами України, – спільно зобов’язалися виділити більше, ніж США у відсотковому відношенні до ВВП.

Попри те, що за період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично з 16 до двох мільярдів євро, варто відзначити, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.

Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.