35% українців вірять в астрологію, 25% – в екстрасенсорні здібності – КМІС

Скріншот: КМІС
Джерело: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)
За результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, 35% українців вірять в астрологію, 25% – в екстрасенсорні здібності, 15% – у тарологію.
Принаймні в одне з цього переліку вірять 43% українців.
Вірять в астрологію, екстрасенсорні здібності й тарологію як чоловіки, так і жінки. Водночас вищий показник – серед жінок (49% вірять у принаймні одне з переліку проти 36% серед чоловіків).
Показник зростає з 26% серед респондентів до 30 років до 51% серед респондентів, старших за 60 років. Якщо серед респондентів з високим рівнем достатку 34% вірять у принаймні одне з переліку, серед осіб з дуже низьким достатком – 65%.
Опитування проводилось упродовж 17 лютого – 5 березня 2024 року серед 2008 українців віком від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування було проведене методом телефонних інтерв’ю.
Формулювання запитання та варіанти відповідей для респондентів виглядали наступним чином:
“Деякі люди вірять в астрологію, тарологію, екстрасенсорні здібності. Інші люди не вірять у це. А як щодо Вас? Ви особисто скоріше вірите чи ні у …
Астрологію – вплив небесних тіл на земний світ і людину (на її темперамент, характер, вчинки і долю);
Тарологію – читання життя / майбутнє за картами;
Екстрасенсорні здібності – ясновидіння, можливість рухати предмети силою думки тощо”.
“Кризові та психологічно складні періоди (як на суспільному, так і на особистісному рівнях) є “сприятливим” середовищем для зростання інтересу до таких речей, як астрологія, екстрасенсорні здібності, тарологія. За результатами опитування КМІС для NDI у листопаді 2023 року 66% українців відзначали погіршення психічного здоров’я після повномасштабного вторгнення (73% серед жінок і 56% – серед чоловіків). Крім цього, вибуховий розвиток цифрових технологій та їх міцне проникнення у повсякденне життя людей значно “спрощує” дотик мешканців до астрологів, віщунок тощо”, – пояснив соціолог та виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.
- За результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, незалежно від поглядів на потребу у виборах, більш ніж половина українців (53%) вважають, що Володимир Зеленський має брати участь у наступних президентських виборах.
- Згідно з результатами соціологічного опитування, 58% українців вірять, що Україна переможе у війні в короткостроковій перспективі.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.