500% мита: сенатори США пропонують нові санкції проти РФ за відмову Кремля від мирної угоди

Джерело: The Washington Times
У Сенаті США запропонували законопроєкт про нові санкції проти Росії на випадок, якщо Кремль відмовиться припинити війну проти України.
Двопартійний проєкт закону презентували десятки сенаторів на чолі з республіканцем Ліндсі Гремом та демократом Річардом Блюменталем.
Зазначається, що співавторами документа є 50 сенаторів – по 25 республіканців та демократів, що свідчить про широку двопартійну підтримку законопроєкту.
“Домінуюча думка у Сенаті США полягає у тому, що Росія є агресором, і що ця жахлива війна та агресія Путіна повинні припинитись зараз і бути стриманими у майбутньому”, – мовиться у спільній заяві сенаторів.
Законопроєкт про додаткові санкції презентували у той час, коли адміністрація президента США Дональда Трампа намагається домовитись з РФ та Україною про припинення війни.
Трамп днями пригрозив Кремлю вторинними санкціями, якщо Путін не погодиться на мирну умову. Він сказав, що “злий” на російського президента та відкинув його пропозицію про відсторонення президента України Володимира Зеленського і тимчасовий уряд в Україні.
Запропонований сенаторами законопроєкт містить як первинні, так і вторинні санкції проти Росії та суб’єктів, які підтримують її війну проти України.
Санкції запровадять у випадку, якщо мирні перемовини не принесуть результатів через відмову РФ, або ж угоду підпишуть, але Росія порушить її.
Серед запропонованих санкцій – 500% мита на товари з країн, які купують у Росії нафту, газ, уран тощо.
Сенатори наголосили, що ці санкції “сильно б’ють не просто так”, пославшись на те, що Росія завжди порушує угоди щодо України.
“Ми сподіваємось, що у 2025 році президент Трамп та його команда досягнуть того, чого світ не зміг досягти у минулому: остаточного припинення російської агресії проти України та забезпечення змоги вижити вільній і демократичній Україні. Ці санкції проти Росії готові і отримають значну двопартійну, двопалатну підтримку, якщо будуть представлені у Сенаті та Палаті представників для голосування”.
- Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
8 липня Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про відновленні позицій та утриманні територій Силами оборони у Курській та Бєлгородській областях РФ.
Журналістське розслідування, що ґрунтується на документах про російське виробництво безпілотників, показало співпрацю з китайськими компаніями.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон планує передати Україні нову партію оборонної зброї для захисту від російських атак. Це прозвучало 7 липня під час зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу у Білому домі.
Попри популярність чотириденного робочого тижня у багатьох країнах світу, в Україні його запровадження поки не розглядається на законодавчому рівні. У Державній службі зайнятості зазначають, що під час війни ринок праці функціонує за особливими умовами, тоді як скорочення тривалості робочого часу наразі можливе лише індивідуально – за домовленістю з роботодавцем.
Нідерланди направлять свої винищувачі F-35 для реалізації безпеки повітряного простору Польщі, повідомив глава Міноборони Рубен Брекельманс.