500% мита: сенатори США пропонують нові санкції проти РФ за відмову Кремля від мирної угоди

Джерело: The Washington Times

У Сенаті США запропонували законопроєкт про нові санкції проти Росії на випадок, якщо Кремль відмовиться припинити війну проти України.

Двопартійний проєкт закону презентували десятки сенаторів на чолі з республіканцем Ліндсі Гремом та демократом Річардом Блюменталем.

Зазначається, що співавторами документа є 50 сенаторів – по 25 республіканців та демократів, що свідчить про широку двопартійну підтримку законопроєкту.

“Домінуюча думка у Сенаті США полягає у тому, що Росія є агресором, і що ця жахлива війна та агресія Путіна повинні припинитись зараз і бути стриманими у майбутньому”, – мовиться у спільній заяві сенаторів.

Законопроєкт про додаткові санкції презентували у той час, коли адміністрація президента США Дональда Трампа намагається домовитись з РФ та Україною про припинення війни.

Трамп днями пригрозив Кремлю вторинними санкціями, якщо Путін не погодиться на мирну умову. Він сказав, що “злий” на російського президента та відкинув його пропозицію про відсторонення президента України Володимира Зеленського і тимчасовий уряд в Україні.

Запропонований сенаторами законопроєкт містить як первинні, так і вторинні санкції проти Росії та суб’єктів, які підтримують її війну проти України.

Санкції запровадять у випадку, якщо мирні перемовини не принесуть результатів через відмову РФ, або ж угоду підпишуть, але Росія порушить її.

Серед запропонованих санкцій – 500% мита на товари з країн, які купують у Росії нафту, газ, уран тощо.

Сенатори наголосили, що ці санкції “сильно б’ють не просто так”, пославшись на те, що Росія завжди порушує угоди щодо України.

“Ми сподіваємось, що у 2025 році президент Трамп та його команда досягнуть того, чого світ не зміг досягти у минулому: остаточного припинення російської агресії проти України та забезпечення змоги вижити вільній і демократичній Україні. Ці санкції проти Росії готові і отримають значну двопартійну, двопалатну підтримку, якщо будуть представлені у Сенаті та Палаті представників для голосування”.

  • Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Україна завершила офіційний скринінг відповідності законодавства нормам ЄС за розділом “Підприємництво та промислова політика”. Єврокомісія позитивно оцінила реформи в підтримці бізнесу, водночас вказавши на необхідність швидшого впровадження Директиви щодо прострочених платежів. 

За даними розвідки Південної Кореї, у російсько-українській війні загинуло сотні солдатів КНДР, які воюють на боці РФ.

Учора, 28 квітня, в Миколаївській області поліція прибула на виклик щодо сімейного конфлікту. Під час втечі кривдник дістав гранату й кинув її в бік правоохоронців. Четверо отримали поранення. Один із них — 21-річний Максим Рижко — загинув на місці. У нього залишилися дружина і немовля. Його донька ніколи не побачить батька. І це — трагедія.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 29 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.