85% гренландців виступають проти приєднання до США

Джерело: The Guardian

Нове соціологічне опитування показало, що 85% гренландців проти того, щоб їхній острів став частиною Сполучених Штатів, після того, як Дональд Трамп висловив намір взяти під контроль напівавтономну данську територію.

Нове соцопитування компанії Verian, проведене на замовлення данської газети Berlingske, показало, що лише 6% жителів Гренландії підтримують ідею приєднання до США, а 9% не визначилися з відповіддю.

Нове опитування з’явилося після того, як прем’єрка Данії Метте Фредеріксен заявила, що Європа повинна “триматися разом” перед обличчям змін у відносинах зі США. Відповідаючи на запитання, чи буде вона знову говорити з Дональдом Трампом, Фредеріксен зазначила: “Діалог, який ми ведемо з американцями, відбувається на кількох різних каналах і рівнях”.

Впродовж попередніх 24 годин уряд Данії зробив кілька заяв, включаючи питання оборони та боротьби з расизмом щодо гренландців у Данії, з метою заспокоїти жителів Гренландії та США.

Цього тижня Данія оголосила про угоду з Гренландією та Фарерськими островами на суму 14,6 мільярда крон (2 мільярди доларів США), яка має на меті “поліпшення спостереження та утвердження суверенітету в регіонах”.

Центр протидії дезінформації попередив про фейковий чат-бот у Telegram, який нібито “розшукує” зниклих українських військових.

Служба безпеки затримала агента ФСБ, який коригував ракетно-дронові удари РФ по Києву. Ним виявився 17-річний випускник однієї зі столичних шкіл, якого російські спецслужби завербували на Телеграм-каналах з пошуку “легких грошей”.

У пʼятницю, 4 липня, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Лідери обговорили, зокрема, питання протиповітряної оборони та посилення захисту українського неба.

Поблизу Берліна перекинувся автобус компанії FlixBus, який їхав із Копенгагена до Відня. Він віз 54 пасажири, серед яких є й українці. Унаслідок аварії постраждала 31 людина, одна з них — у тяжкому стані.

Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.