Протягом січня в Україні виявили 42 випадки субваріанта коронавірусу «Дженні»

Джерело: МОЗ України

У січні в Україні виявили 42 випадки нового субваріанта штаму коронавірусу “Омікрон” – “Дженні”.

“Дженні” переважає на території України впродовж епідсезону 2023-2024 років.

Протягом січня 42 випадки “Дженні” виявили у 12 областях: Житомирській (4), Івано-Франківській (1), Київській (4 – в області та 4 — у столиці), Львівській (6), Одеській (1), Сумській (8), Хмельницькій (4), Волинській (2), Черкаській (5), Чернівецький (1), Рівненській (1) і Чернігівській (1) областях.

Серед 42 захворілих 8 пацієнтів потребували госпіталізації до медзакладів, лише одна людина мала два щеплення проти COVID-19.

“У кожного субваріанта є певні особливості, але наразі субваріант “Дженні” – це або середній, або легкий перебіг захворювання. Майже половина захворілих – люди віком понад 60 років, лише 8 українців мали незавершений курс з первинної вакцинації (з них лише дві людини – дві дози), решта – невакциновані”, – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Виокремити випадки субваріанта JN.1, який називають “Дженні”, в Україні  вдалося під час секвенування. Це спеціальне лабораторне дослідження, яке дозволяє генетично розшифрувати вірус та виявити, які мутації відбулися у його геномі. Його проводять у Національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Вперше цей субваріант виявили у США у вересні 2023 р., опісля – в інших країнах світу, зокрема Індії, Китаї, Великій Британії.

ВООЗ класифікувала його як субваріант, який “представляє інтерес” через “його швидке поширення”. За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC), станом на 5 січня 2024 року на JN.1 припало приблизно 62% усіх варіантів SARS-CoV-2, що циркулюють. У ВООЗ зазначають, що наразі ризик для населення – низький, а вакцини, які використовуються у світі проти COVID-19, захищають від нового субваріанта “Дженні”.

В Україні для щеплень використовують вакцини “Comirnaty” (виробник “Pfizer”). Для дітей з 5-річного віку використовується вакцина проти COVID-19 “Comirnaty” для дітей (виробник “Pfizer”). Також доступна Омікрон-специфічна вакцина (виробник “Pfizer”), рекомендована для бустерних щеплень людям, які мають два щеплення.

У МОЗ нагадали, що з 2 жовтня до 21 січня 2024 року в Україні на ГРВІ перехворіло 2 474 078 українців (54,2% — діти). Зареєстровано 133 724 випадки захворювання на COVID-19: 684 — летальні, із них 4 — серед дітей.

За два роки органи прокуратури в Росії скасували реабілітацію понад чотирьох тисяч жертв сталінських репресій.

ДСНС спільно з партнерами створили мобільну гру “Рятівничок”, що навчає дітей, віком від 6 до 12 років, важливих правил пожежної безпеки і тим самим розповідає, як діяти під час різних надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у реальному житті.

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.

Урожай пшениці у 2024 році склав близько 22 млн тонн. Тоді як внутрішнє споживання становить близько 6 млн тонн.