Експерти ООН розслідують 58 кібератак з боку Північної Кореї на суму $3 млрд
Джерело: Reuters
Згідно з уривками неопублікованого звіту ООН, спостерігачі ООН за санкціями розслідують десятки ймовірних кібератак Північної Кореї на суму 3 мільярди доларів, які були здійсненні в цілях розвитку ядерної зброї КНДР.
“Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) продовжує нехтувати санкціями Ради Безпеки. Вони розробляли ядерну зброю та виробляли ядерні матеріали, що розщеплюються, хоча останнє відоме ядерне випробування було проведено у 2017 році”, – повідомила група незалежних спостерігачів за санкціями комітету Ради Безпеки.
Рада безпеки тривалий час забороняла Північній Кореї проводити ядерні випробування та запускати балістичні ракети. З 2006 року КНДР перебуває під санкціями ООН, які Рада неодноразово посилювала, намагаючись припинити фінансування розробки нею зброї масового знищення (ЗМЗ).
“Комісія розслідує 58 підозрюваних кібератак КНДР на компанії, пов’язані з криптовалютою, у період з 2017 по 2023 роки, вартістю приблизно 3 мільярди доларів США, які, як повідомляється, допомагають фінансувати розробку зброї масового знищення КНДР”, – йдеться у звіті.
Північна Корея не прокоментувала звіт спостерігачів за санкціями. Раніше вони заперечували звинувачення в хакерських чи інших кібератаках.
За словами дипломатів, звіт ООН має бути оприлюднений пізніше цього місяця або на початку наступного.
- Північна Корея може розпочати військові та кіберпровокації для підвищення свого авторитету під час виборів у США та Південній Кореї.
- Група хакерів із Північної Кореї протягом п’яти місяців 2022 року непомітно зламувала комп’ютерні мережі великого російського розробника ракет. Після цього уряд КНДР оголошував про зміни у своїй забороненій програмі балістичних ракет. Утім, через нестачу даних, стверджувати, що це пов’язано зі зламом, не можна.
У США рівень страху перед безробіттям сягнув найвищої позначки з початку пандемії COVID-19. З часу перших тижнів пандемії американці ще не відчували такої впевненості в тому, що безробіття стрімко зростатиме.
Президент США Дональд Трамп відповів на питання про ймовірність запровадження додаткових санкцій проти РФ за ракетний удар по Сумах.
За даними ЗМІ, деякі високопосадовці з адміністрації президента США Дональда Трампа скептично ставляться до зацікавленості Кремля припинити війну в Україні, а відтак закликають лідера Штатів проявити жорсткішу позицію щодо РФ.
Триває 1147-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 935 тисяч осіб.
Уночі 15 квітня російський Курськ масовано атакували безпілотники. Зафіксовано влучання у будинки – приватні та багатоповерхівки – повідомляється про загиблу та поранених.