Кая Каллас: Оголошення у розшук в РФ «лише підтверджують правильність моїх вчинків»
Джерело: Кая Каллас/X
Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас, коментуючи видачу Росією так званого ордера на її арешт, зазначила, що таким рішенням Кремль сподівається залякати та змусити мовчати.
Каллас заявила, що РФ розчарується і досягне мети, протилежної задуманій.
Я продовжуватиму підтримувати Україну та прагнути до збільшення оборонних інвестицій у Європі. Крок РФ не дивує, це лише додатковий доказ того, що я роблю правильну річ, — вирішальна допомога ЄС Україні є успіхом, який завдає болю Москві, — наголосила прем’єр-міністр Каллас.
Вона також додала, що практика РФ не змінилася, адже роками там приховували репресії під прикриттям діяльності так званих органів безпеки.
Глава естонського уряду додала, що це пережила і її родина.
Коли мою бабусю і маму відправили в Сибір, КДБ також видало ордер на арешт, — нагадала вона.
Russia’s move is nothing surprising.
This is yet more proof that I am doing the right thing – the #EU‘s strong support to #Ukraine is a success and it hurts Russia. 1/
— Kaja Kallas (@kajakallas) February 13, 2024
13 лютого МВС Росії оголосило в розшук прем’єр-міністерку Естонії Каю Каллас та інших політиків за “наругу над історичною пам’яттю”. Крім Каллас, до списку потрапили держсекретар Естонії Таймар Петеркоп і міністр культури Литви Сімонас Кайрис, згідно з базою даних міністерства.
Країни Балтії, які раніше були частиною Радянського Союзу, оголосили про плани знести радянські пам’ятники. У 2022 році Каллас заявила, що влада Естонії демонтує від 200 до 400 таких пам’ятників.
У відповідь голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін порушив кримінальну справу. Своєю чергою, прессекретарка МЗС Росії Марія Захарова заявила: “Це тільки початок”.
Довідка. Кая Каллас — естонська політикиня. Перша жінка в історії Естонії на посаді глави уряду. 26 січня 2021 року Каллас стала прем’єр-міністеркою Естонії, 14 липня 2022 року заявила про відставку і розпуск уряду, щоби почати формування нової коаліції.
18 липня Каллас повторно призначено прем’єр-міністеркою країни, вона зібрала новий уряд, який мав працювати протягом восьми місяців, до наступних виборів до Рійгікогу у березні 2023 року. У березні Каллас було переобрано на посаду прем’єра.
Каллас послідовно рішуче висловлюється на підтримку України та засуджує російську війну в Україні.
- 9 грудня 2023 року на перетині вулиці Симона Петлюри та бульвару Тараса Шевченка фахівці КП “Київблагоустрій” демонтували пам’ятник Миколі Щорсу.
- 7 листопада невідомі у столиці облили пам’ятник Пушкіну червоною фарбою. Відповідна акція відбувається вже не вперше, вочевидь так активісти намагаються звернути увагу посадовців на необхідність пришвидшити дерусифікацію громадського простору.
- 10 листопада уряд прийняв рішення щодо виключення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників російським та радянським діячам.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.