«Я кидаю курити»: в Україні оновили сайт, який допомагає позбутися залежності від паління

Джерело: МОЗ України

В Україні оновили сайт сервісу “Я кидаю курити”, який створений для того, щоб допомогти усім охочим позбутися нікотинової залежності.

“Я кидаю курити” – перший в Україні професійний державний ресурс, розроблений для того, щоби безоплатно та професійно допомогти усім охочим позбутися нікотинової залежності й кинути курити.

На сайті зібрано сучасну компетентну інформацію. На ньому можна:

  • дізнатися про основні методи відмови від куріння;
  • знайти поради щодо практичних кроків на шляху до цього;
  • пройти тести, щоб визначити рівень фізичної залежності від нікотину і зрозуміти природу своєї залежності;
  • скласти індивідуальний покроковий план відмови від куріння і зрозуміти, як боротись із можливими зривами.

Окремий розділ сайту присвячено тому, як правильно підтримати людину, яка кидає палити, оскільки члени сім’ї й друзі відіграють важливу роль у процесі відмови від куріння.

QR-код на сайт сервісу “Я кидаю курити” stopsmoking.org.ua, згідно зі змінами в законодавстві, буде розміщено на пачках сигарет поруч з оновленими графічними зображеннями й текстом медичних попереджень про шкоду та наслідки куріння.

За даними МОЗ, вживання тютюну щороку забирає понад 8 млн життів у світі та близько 130 тисяч життів українців. У 2020 році тютюн вживали 36,7% чоловіків і 7,8% жінок – загалом 22,3% населення світу.

У 2017 році 62,5% курців в Україні стверджували, що хочуть позбутися залежності від паління, а 7% казали, що планують кинути вже наступного місяця.

Сайт сервісу Центру громадського здоров’я “Я кидаю курити” оновлено в межах реалізації Україно-швейцарського проєкту “Діємо для здоров’я” за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я, ГО “Центр громадянського представництва “Життя” за фінансової підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні.

49-річного чоловіка з Куп’янщини визнали винним в ухиленні від призову службу під час мобілізації і його засуджено до трьох років позбавлення волі.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International засудила рішення адміністрації президента США Джо Байдена надати Україні протипіхотні міни.

За даними Повітряних сил ЗСУ, вранці 21 листопада війська РФ вперше запустили по Україні міжконтинентальну балістичну ракету (МБР), однак західні посадовці це заперечують.

19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобного дрона загинув грузинський доброволець Леван Лохішвілі.

У Збройних силах України створили першу школу підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів (БпНК).