Столтенберг: Україна та НАТО погодили створити новий Спільний центр з навчання у Польщі
Джерело: пресслужба НАТО
15 лютого міністри оборони країн НАТО зустрілися обговорити питання стримування та оборони Альянсу, а також підтримку України. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг привітав рішення союзників посилити допомогу ЗСУ, створюючи “Коаліції спроможностей”.
Акцентуючи важливість продовження підтримки, Столтенберг привітав зобов’язання партнерів, зокрема з боку Канади, Фінляндії та Норвегії, котрі охоплює такі ключові засоби, як обладнання та запасні частини F-16, а також протиповітряну оборону. Він також привітав те, що група членів Альянсу об’єднується з метою постачити Україні мільйон безпілотників, і що 20 членів НАТО погодилися сформувати коаліцію з розмінування.
Водночас міністри звернули увагу на погіршення умов безпеки для країн Північноатлантичного договору. Одначе, завдяки Steadfast Defender 24, найбільшим навчанням НАТО за минулі десятиліття, які зараз тривають, члени Альянсу демонструють спроможність і перевіряють свою здатність швидко перекидати сили по всьому НАТО для захисту східного флангу.
Під час зустрічі міністри оборони також вирішили створити новий Спільний центр НАТО-Україна з аналізу, навчання та освіти в Польщі для обміну уроками, отриманими під час повномасштабної війни, і створення структури для навчання та підготовки українських військових разом зі своїми колегами з Альянсу.
Разом на членів НАТО припадає 99% усієї військової допомоги Україні, і наша незмінна відданість є важливою для збереження свободи України, – резюмував Столтенберг. – Ми продовжуватимемо підтримувати Київ, для безпеки України та для нашої безпеки.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що європейські члени НАТО та Канада збільшили витрати на оборону до рекордного рівня.
- Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.
- На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
- 14 лютого держави-учасниці ІТ-коаліції завершили підписання Угоди про співпрацю. Учасниками стали Естонія та Люксембург як країни-лідери, а також Бельгія, Данія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна.
- У межах коаліції “Рамштайн” підписали угоду про коаліцію з розмінування України на чолі з Литвою, до якої приєдналися 20 країн. У Брюсселі підписали Протокол про наміри щодо створення коаліції.
- Україна та Латвія створили Коаліцію дронів та радіоелектронної боротьби, до якої приєднуватимуться країни-союзники.
- Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.