Норвегія розпочне навчання українських морпіхів

Джерело: пресслужба уряду Норвегії

Цієї весни норвезькі Збройні сили розпочинають навчання українських морських піхотинців військовим операціям на малих човнах.

Навчання триватиме не менше ніж рік. Розпочнуться у Нідерландах у співпраці із союзними державами. Крім навчання, Норвегія пожертвує гумові човни та обладнання на суму 60 млн норвезьких крон ($5,6 млн).

Навчання є першим кроком у роботі морської коаліції, яку Норвегія координує з Великою Британією.

Як зауважив міністр оборони Норвегії Бйорн Аріль Грам мета коаліції — розвивати роботу, яку союзники та партнери роблять для підтримки України як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Велика Британія, Норвегія та інші країни допоможуть Україні створити постійний морський потенціал.

Зауважимо, 15 лютого міністри оборони країн НАТО зустрілися обговорити питання стримування та оборони Альянсу, а також підтримку України. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг привітав рішення союзників посилити допомогу ЗСУ, створюючи “Коаліції спроможностей”.

  • Норвегія оголосила про плани передати Україні додаткові системи протиповітряної оборони малої та середньої дальності NASAMS.
  • Міністр оборони Норвегії Бйорн Аріль Грам в середу, 3 січня, заявив, що Норвегія відправить два винищувачі F-16 до Данії, щоб сприяти навчанню українських пілотів.
  • У Норвегії припустили, що теж можуть закрити єдиний пропускний пункт на кордоні з Росією за прикладом Фінляндії.
  • Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.