Кремль заперечив попередження США про ядерний потенціал Росії в космосі
Джерело: Reuters
У Кремлі заперечили попередження США щодо намірів РФ вивести ядерну зброю у космос.
За словами речника Кремля Дмитра Пєскова, ці заяви – “злісна вигадка” і трюк Білого дому, спрямований чинити тиск на американських законодавців, аби вони виділили більше грошей для протистояння з Росією.
Цього тижня Сполучені Штати повідомили Конгресу та союзникам у Європі про нові дані розвідки, пов’язані з російським ядерним потенціалом, який може становити міжнародну загрозу. Представники США заявили, що проблема полягає в російській протисупутниковій зброї, яку зараз розробляє РФ.
Водночас Пєсков заявив, що не коментуватиме суть повідомлень, доки Білий дім не оприлюднить деталі.
“Очевидно, що Білий дім намагається всіма правдами чи неправдами спонукати Конгрес проголосувати за законопроєкт про виділення грошей. Це очевидно. Побачимо, на які хитрощі піде Білий дім”, – сказав він.
Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков також звинуватив США у “злісній фальсифікації”.
Що передувало?
14 лютого радник Білого дому з національної безпеки та провідні законодавці на Капітолійському пагорбі намагалися зняти стурбованість громадськості після того, як голова комітету з розвідки Палати представників попередив про “загрозу національній безпеці” США, пов’язану з “дестабілізуючим іноземним військовим потенціалом”, настільки серйозну, що президент Джо Байден повинен розсекретити “всю інформацію” про це.
Два джерела, знайомі з обговореннями, заявили, що розвіддані стосуються того, що Росія хоче вивести ядерну зброю у космос.
Водночас наголошується, що мовиться не про намір “скинути ядерну зброю на Землю, а, ймовірно, застосувати її проти супутників”.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.
2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.