З початку повномасштабної війни понад 4 тисячі українців евакуювали на лікування за кордон

Джерело: МОЗ України

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну понад 4 100 постраждалих українців евакуювали на лікування за кордон.

Вже майже два роки в умовах повномасштабної війни в Україні тривають евакуаційні рейси на лікування за кордон для постраждалих громадян, які потребують спеціалізованої медичної допомоги. Евакуаційні рейси відбуваються у межах співпраці Міністерства охорони здоров’я, Єврокомісії, ВООЗ та інших партнерів.

Так, завдяки співпраці вже вдалося направити на лікування та/або реабілітацію за кордон понад 4100 українців.

Зокрема, за останні півтора місяця евакуювали 168 осіб: 111 – евакуйовано у межах співпраці з Єврокомісією, 30 – за урядовими програмами країн-партнерок та 27 – завдяки фінансуванню фондів та громадських організацій. Серед них є пацієнти з мінно-вибуховими травмами, потребою у протезуванні та онкопацієнти.

До країн-лідерів за кількістю проведених евакуацій за останні місяці належать:

  • Німеччина — 39 осіб;
  • Норвегія — 25 осіб;
  • Латвія — 25 осіб;
  • Нідерланди — 14 осіб;
  • Швеція — 13 осіб;
  • США — 13 осіб.

До перевезення пацієнтів із медзакладів України до медичного евакохабу в Польщі залучено транспортні медичні команди обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, медичні вагони “Укрзалізниці”, команду БО «Лікарі без кордонів», бригади парамедиків із європейських країн, законтрактовані ВООЗ тощо.

Лікуючий лікар ухвалює рішення про направлення пацієнта на лікування за кордон, керуючись наказом МОЗ №574 від 05.04.2022 р. “Про затвердження Критеріїв направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану та Переліку закладів охорони здоров’я, які здійснюють координацію направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану”.

Насамперед до закордонних клінік направляють пацієнтів із травмами, опіками, орфанними та хронічними захворюваннями тощо.

Підтвердити відповідність критеріям можна за допомогою первинної облікової документації №027/о “Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого”. Вона має бути заповнена лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення громадян України для лікування за кордон.

Начальник штабу збройних сил Польщі Веслав Кукула заявив, що Польщі знадобиться набагато більша армія, чого може бути важко досягти, враховуючи старіння населення країни, якщо вона хоче захистити себе від війни.

Протягом дня, 5 жовтня, російські загарбники здійснили 61 обстріл прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 108 вибухів. 

Станом на 22:00 суботи, кількість бойових зіткнень на фронті збільшилась до 147.

Україна представить свій “план перемоги” на черговій зустріч із лідерами країн Контактної групи з питань оборони України (Рамштайн) в Німеччині 12 жовтня, повідомив Президент України Володимир Зеленський.

В партії “Слуга народу” заявили, що керівниця Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяна Крупа, яку викрили на незаконному збагаченні, була обрана депутатом, але не є членкинею партії.