Збройні сили України відходять з Авдіївки

Джерело: Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський
Українські військові відходять з Авдіївки на Донеччині де протягом останніх днів точились запеклі бої з ворогом.
Як повідомив Головнокомандувач, рішення про відвід ЗСУ було ухвалено відповідно до оперативної ситуації навколо населеного пункту.
“З метою уникнення оточення та збереження життя і здоров’я військовослужбовців, прийняв рішення про виведення наших підрозділів з міста й переходу до оборони на більш вигідних рубежах”, – повідомив Сирський.
Він наголосив, що українські захисники гідно виконували свій обов’язок та зробили усе можливе, аби знищити найкращі сили та завдати великих втрат військам РФ.
“Вживаємо заходів для стабілізації обстановки та утримання займаних позицій. Життя військовослужбовців — найвища цінність. Авдіївку ми все одно повернемо”, наголосив Головнокомандувач.
Додамо, що протягом останніх днів у місті точились важкі бої з окупантами. Для посилення ЗСУ до міста передислокували нові сили, однак кількість російських військових значно переважала.
- Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував ситуацію в Авдіївці й зазначив, що “є деякі позиції, де тримають оборону 6 українських воїнів, а штурмують – близько 100” окупантів.
- Війська РФ щоденно атакують Авдіївку десятками керованих авіаційних бомб. За словами заступника комбрига 3-ї окремої штурмової бригади Максима Жоріна, за добу ворог може скидати на місто від 60 до 80 КАБів.
- Аналітики ISW оцінили, як ймовірне захоплення військами РФ Авдіївки може вплинути на подальший перебіг війни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.
Президент Володимир Зеленський заслухав доповідь Головкома Олександра Сирського й розповів деякі деталі.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що 31 липня парламент розгляне законопроєкт президента Володимира Зеленського щодо посилення повноважень Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.