Президент України зустрівся з двопартійною делегацією Сенату США

Джерело: пресслужба Офісу Президента

У межах Мюнхенської конференції з питань безпеки в суботу, 17 лютого, президент України Володимир Зеленський зустрівся з делегацією Сенату США, до складу якої увійшли сенатори від Демократичної та Республіканської партій.

Зеленський подякував за допомогу та наголосив, що Україна розраховує на подальшу підтримку України в Конгресі США, зокрема прийняття законопроєкту, який передбачає виділення $60 млрд допомоги Україні.

“Ми вдячні Президентові США, обом партіям за ваші рішення, підтримку та допомогу. Ви ухвалюєте потрібні рішення в критичні моменти. Ми дуже розраховуємо на США, на всіх американців. Ми раді, що ви з нами – на правильному боці”, – сказав президент.

Глава держави розповів сенаторам про першочергові оборонні потреби України, а саме потреба в додаткових артилерійських системах і снарядах, далекобійній зброї, засобах радіоелектронної боротьби та посиленні протиповітряної оборони.

Російська армія використовує українські стратегічні бомбардувальники, котрі Київ передав Москві у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Це з’ясували журналісти “Схем” за допомогою аналізу серійних номерів літаків в угоді тих часів.

Федеральний канцлер Австрії Карл Нехаммер запропонував Австрію як місце для мирних переговорів між Росією та Україною. Цю пропозицію він озвучив під час телефонної розмови з Дональдом Трампом.

Багато американських посадовців визнають, що за кілька місяців Україну можуть підштовхнути до переговорів з Росією про припинення війни і змусити відмовитися від територій, стверджує видання The Washington Post.

У Харкові засудили працівницю метрополітену, яка з листопада 2023 по квітень 2024 року публікувала в Telegram інформацію про місцеперебування ЗСУ та ТЦК.

Франція має намір постачити Україні зенітні ракети та інше озброєння користуючись з доходів від заморожених активів Росії, заявив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.