3-я ОШБр потрапила в Авдіївку з процесу відновлення, який не було завершено — Жорін

Джерело: інтерв’ю з заступником командира 3-ї штурмової бригади, майором ЗСУ Максимом Жоріним в інтерв’ю Radio NV

3-ю окрему штурмову бригаду скерували до Авдіївки з процесу відновлення, який не завершили. Бійці вже з перших днів зрозуміли, що на цьому напрямку росіяни застосували величезну кількість підрозділів. Сил ЗС РФ може вистачити на захоплення декількох населених пунктів.

Звісно, що на початку ніхто про це не знав (що Авдіївка буде залишена, – ред.). Треба розуміти, що Третя штурмова потрапила в Авдіївку з процесу відновлення. Бригада знаходилися на відновленні: ми доукомплектовувалися, поповнювалися особовим складом та технікою. І цей процес не був завершений, але нам надійшов наказ висуватися в населений пункт Авдіївка для того, щоб там стабілізувати ситуацію На той момент, коли ми прибули вже безпосередньо сюди, то тоді вже було зрозуміло і очевидно, що сили, м’яко кажучи, зовсім не рівні, що оборона цього міста буде дуже складним і нереальним процесом, — заявив він.

Жорін додав, що для прориву через Авдіївку росіяни залучили 35-ту бригаду, 55-ту, 74-ту, 15-ту, 21-шу, 31-шу, 114-ту, а також підрозділи ГРУ та ССО РФ. Тому сили між українськими та російськими військовими були не співрозмірні.

Дуже важливо, що коли ми говоримо про бригади Російської Федерації, то це повноцінні, укомплектовані за штатом. Якщо вказано, що там 70 танків, то в цій бригаді реально 70 танків. Якщо вказано, що там буде 150 БМП, то їх реально в цій бригаді 150. І таких бригад на місце прориву через Авдіївку, через міську забудову кинули одразу декілька, — заявив заступник командира.

3 ОШБр встигла зайти у місто як підрозділ і почала завдавати ударів ворогу, проте насправді сил ЗС РФ “вистачило б для того, щоб взяти не тільки Авдіївку, а ще декілька населених пунктів”.

Причому треба розуміти, що все це відбувалося в міській забудові, в надзвичайно щільних, пекельних, дуже важких боях, де всі дистанції були дуже короткі. Абсолютно всі бої, що відбувалися — це бої на короткій дистанції. Майже вся техніка підбивалася піхотою з ручних гранатометів, ворог знищувався в надзвичайно близьких стрілецьких боях. Це реально випробування. Не зважаючи на те, що сьогодні час технології і всього іншого, але ось це була виключно героїчна робота нашої піхоти, яка на своїх плечах все це зробила, — зауважив він.

Вже після чого військові отримали наказ на перегрупування сил з міста Авдіївка на визначені нам рубежі разом з іншими підрозділами, які знаходились в місті. Він додав, що “на даний момент ми продовжуємо виконувати завдання поблизу населеного пункту Авдіївка — на тих рубежах, які нам визначені”.

Він назвав відхід логічним рішенням, яке довелося б робити, “інакше там була б страшна трагедія”. За його словами, подібний відхід був є одним з “найскладніших маневрів, який існує в війні”, який називається вихід з бою, а не так, що “стали, вийшли, сіли десь в іншому місці”.

Це коли тобі під час безпосереднього ведення бою треба планувати поетапне відведення своїх сил на інші рубежі, при цьому не допустити паніки, хаосу, не втратити майно та особовий склад, утримувати ряди і не допустити в жодному разі погоні за вашими підрозділами, адже це теж може нести катастрофічні наслідки, — наголосив Жорін, додавши, що їм вдалося допомогти деяким іншим підрозділам перегрупуватися.

Він зрозумів, що треба буде виводити війська за кілька діб до наказу, але чекав його.

Частина наших підрозділів, дійсно, знаходилась на території коксохіму. Вона успішно звідти перегрупувалася. Жодного бійця 3-ї штурмової бригади на території цього заводу не залишилось. Там в принципі, крім декількох не зруйнованих підвальних приміщень, взагалі нічого не залишилось. Мабуть, більше половини взагалі всіх КАБів, які падали нам на голову, вони саме прийшлися на територію коксохіму. Тому там ані будівель, ані живої інфраструктури, нічого немає, — підкреслив він.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.