Відмова від допомоги Україні зашкодить американській економіці – глава Міноборони ФРН

Джерело: Bloomberg

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус закликав американських законодавців схвалити додаткову військову допомогу Україні, яку загальмували в Конгресі, попередивши: якщо цього не зробити, це може завдати відчутної шкоди економічним інтересам США.

Голова Міноборони ФРН наголосив, що продовження агресії РФ може завдати шкоди співпраці у сфері безпеки зі США, завдати шкоди оборонним підрядникам, а також послабити Європу та торговельні відносини ЄС.

Одним із багатьох інших аспектів нашої трансатлантичної співпраці є те, що ми підписали сотні контрактів на мільярди доларів, і ми збираємося підготувати нові контракти, – додав він. – Очевидно, що альянс заради безпеки приносить багато переваг – для обох сторін.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц та інші західні лідери здебільшого зосереджувалися на політичних і стратегічних аргументах, виправдовуючи свої заклики щодо додаткової військової допомоги США Україні.

Тепер Пісторіус – член Соціал-демократичної партії Шольца – вражає іншим тоном, акцентуючи потенційну втрату для американських оборонних підрядників, у разі відсутності  підтримки США.

Німеччина все більше стурбована таким сценарієм. Спроби розблокувати останній пакет допомоги вартістю понад 60 мільярдів доларів тягнуться місяцями, що викликає все більш термінові заклики президента України Володимира Зеленського, оскільки постачання боєприпасів та інших матеріальних засобів скорочуються.

13 лютого, у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Зазначимо, що надалі законопроєкт має пройти Палату представників, тому це ще не фінальне рішення США. Спікер палати Майк Джонсон вже розкритикував документ.

До цього Сенат США провалив голосування за законопроєкт, який передбачає безпеку кордонів США та допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тож законопроєкт поставили на повторне голосування, однак вже без питання міграційної політики.

  • Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
  • Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав європейські країни робити більше для підтримки та озброєння України.
  • Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон закликав законодавців США проголосувати за пакет допомоги Україні та іншим союзникам у розмірі 95 мільярдів доларів.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.