США розглядають санкції проти китайських компаній за підтримку Росії
Джерело: CNBC
Вашингтон розглядає можливість запровадження санкцій проти китайських компаній, які, на думку США, допомагають Росії у війні проти України, повідомили члени Конгресу.
Член комітету Палати представників США з міжнародних відносин сенатор Джеральд Конноллі заявив, що законодавці обмірковують заходи, аналогічні тим, що вже готує Євросоюз.
Китай повинен зрозуміти, що ті самі види санкцій, які поширюються на Росію і впливають на російську продуктивність, економічні показники та якість життя, також можуть бути застосовані до Китаю, — заявив Конноллі на Мюнхенській конференції з безпеки.
За його словами, у Китаю дещо більше за те, що він може втратити, ніж у Росії.
Потенційні санкції США можуть завдати серйозної шкоди китайській економіці, яка вперше в сучасній історії зіштовхнулася з відпливом прямих іноземних інвестицій, а також переживає кризу на ринку нерухомості, де ціни впали рекордно з 2015 року. Минулого року китайська економіка додала 5,2%, проте вже до 2028 року, за прогнозом Міжнародного валютного фонду, темпи її зростання впадуть нижче за 3%.
Раніше стало відомо, що російські оператори об’єднали зусилля з китайським партнером, щоб розпочати виробництво нових версій моделей Citroen Stellantis наступного року, згідно з даними митниці та двома людьми, знайомими з цим питанням.
Виробник автомобілів Stellantis зупинив виробництво в Росії у квітні 2022 року. До вторгнення Росії в Україну завод виробляв автомобілі Peugeot, Citroen, Opel і Mitsubishi з річною потужністю 125 000 автомобілів.
Проте митні документи, отримані від постачальника даних комерційної торгівлі, свідчать про те, що у грудні минулого року російська компанія “Автомобільні технології” імпортувала щонайменше 42 комплекти автомобілів для складання моделі Citroёn C5 Aircross на калузькому заводі, який все ще належить Stellantis.
Комплекти виготовлено в Китаї китайською компанією Dongfeng Motor Group.
- Компанія Avon зазнала критики за підтримку зв’язків з Росією, попри війну проти України. Фірма все ще набирає нових торгових агентів у країні-агресорці та продовжує виробництво на заводі в Московській області РФ.
- Одна з найбільших страхових компаній світу Uniqa продає свій бізнес у Росії і повністю виходить з російського ринку.
- Японський виробник вантажівок Isuzu Motors Ltd повністю виходить з російського ринку.
- Згідно з результатами нового опитування директорів торгових палат, лише 2% фінських експортних компаній продовжують вести бізнес в Росії.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.