У ВР прокоментували ідею Івченка про позбавлення дітей ухилянтів права на вищу освіту
Джерело: Юлія Гришина/Telegram
Заступниця голови фракції “Слуга народу”, народна депутатка Юлія Гришина заявила, що в чинному українському законодавстві та будь-яких законопроєктах нині немає норми про позбавлення дітей ухилянтів права на освіту.
Раніше народний обранець від “Батьківщини”, член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Вадим Івченко зазначив, що прикладом потенційних обмежень для ухилянтів може бути варіант, щоб їхні діти не змогли вступити до вищих навчальних закладів.
Утім, Гришина наголосила, що слова Івченка були вирвані з контексту. Зокрема, за її словами, це просто уривок з дискусії, а не рішення, які будуть прийматись.
“Особисто поговорила з Вадимом Івченком. Наведені цитати – це його особисті роздуми на тему того, як держава може реагувати на факт ухиляння від мобілізації. Які ще й вирвали з контексту, бо йшлося більше про обмеження можливості навчатися за державний кошт”, – пояснила нардепка.
Також Гришина звернула увагу на те, що на рівні політичного керівництва зараз питання обмеження дітей ухилянтів не стоїть. До того ж, воно не підіймалось й всередині профільного комітету.
Народна обраниця вважає, що навіть якби така норма виникла, то вона б суперечила Конституції та “здоровому глузду”.
Додамо, що урядовий законопроєкт про мобілізацію Верховна Рада прийняла у першому читанні 7 лютого. За нього проголосували 243 депутати.
Впродовж наступних двох тижнів очікується внесення правок до нього та винесення на друге читання. Очікувати набрання чинності тією версією законопроєкту № 10449, яка буде ухвалена у другому читанні, слід напочатку квітня.
- Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
Європейський Союз працює над підготовкою 16-го пакета санкцій проти Росії, який планують ухвалити до третьої річниці вторгнення РФ в Україну.
Триває 1033-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 774 тисячі осіб.
За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.
У ніч із 21 на 22 грудня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбувся довгоочікуваний реванш між Олександром Усиком та Тайсоном Ф’юрі. Український чемпіон здобув перемогу за рішенням суддів після 12 раундів напруженого протистояння. Офіційні суддівські оцінки становили 116–112 на користь Усика.
Олександр Усик після другої перемоги над Тайсоном Ф’юрі присвятив цей успіх своїй матері.