Курсантів військових вишів України навчатимуть спеціалісти зі США – Міноборони
Джерело: пресслужба МОУ
У Міноборони повідомили, що відтепер курсантів військових вишів України навчатимуть спеціалісти зі Сполучених Штатів, зокрема про це мовилося на зустрічі заступниці міністра оборони Наталії Калмикової з представниками американської компанії Sonata.
Компанія Sonata надає західну військову експертизу, консалтинг та матеріальну допомогу Україні. Відповідний процес відбувається у координації з Ukrainian Freedom Fund та представниками Генерального штабу Збройних Сил України.
Окрім цього, у межах пілотного проєкту в одному з українських навчальних центрів впровадять інструменти оцінки, які використовують в армії США. Зазначається, що метою тестування стане виявлення потенційних лідерів, які згодом зможуть стати сержантами.
Калмикова наголосила, що нині дуже важливо змінювати військову культуру.
Адже від неї залежить майбутнє української армії. Дуже вдячна нашим американським друзям за готовність взаємодіяти, передавати свій досвід та знання. Переконана, що масштабні навчання в Україні за допомогою спеціалістів США дозволять вирішити багато актуальних проблем в українському війську, – пояснила посадовиця.
Зауважимо, у період з грудня 2023 року по січень 2024 року в Міністерстві оборони, Збройних силах України та інших складових сектору безпеки і оборони запроваджено ще 18 стандартів НАТО.
Серед стандартів, запроваджених в межах Цілей партнерства Україна-НАТО:
- стандарти щодо захисту військ (сил) ЗСУ;
- навчання Військово-Морських Сил зі зв’язку, комунікаційних та інформаційних систем, транспортного забезпечення.
В ініціативному порядку Україна запровадила стандарти, які стосуються навігаційно-гідрографічної підтримки, водолазної діяльності, пально-мастильних матеріалів.
Зазначимо, що загалом в Міноборони, ЗСУ та інших складових сектора безпеки і оборони запроваджено 315 стандартів НАТО:
- 192 (88% від запланованого) – в межах Цілей партнерства Україна-НАТО, які є першочерговими стандартами Альянсу;
- 123 – в ініціативному порядку, що впроваджуються Україною поза Цілями партнерства.
В Альянсі існує 1135 стандартів – тобто, в Силах безпеки і оборони України вже запроваджено майже 28% від загальної кількості.
У 2024 році планується запровадити ще 50 стандартів НАТО у секторі безпеки.
- Протягом жовтня-листопада 2023 року в Міністерстві оборони та Збройних силах України запроваджено ще чотири стандарти НАТО.
- У Силах безпеки та оборони України запроваджено 287 стандартів НАТО, що перевищує показники деяких держав-членів Альянсу.
- Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції України схвалила проєкт адаптованої Річної національної програми (аРНП) на 2024 рік для представлення стороні НАТО.
- Заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков повідомив, що команда Міністерства оборони запустила нову систему закупівель за стандартами НАТО.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).