У МЗС Польщі заявили про вплив російських спецслужб на протести фермерів
Джерело: пресслужба МЗС Польщі
У Міністерстві закордонних справ Польщі попередили про ймовірно проникнення та вплив спецслужб РФ на протести фермерів, котрі вимагають обмежити ввезення українського збіжжя.
У повідомленні відомства зауважили, антиукраїнські гасла, що з’явилися під час нещодавніх фермерських блокад, є спробою встановити контролю над мітингувальниками з боку груп, які, можливо, “перебувають під впливом російських спецслужб”.
Закликаємо організаторів протестів виявити та усунути зі свого руху ініціаторів таких і подібних акцій задля цілісності Польщі та можливості задовольнити свої вимоги, які багато в чому правильні, — зазначили у МЗС.
Також наголошується, що нинішня ситуація польських фермерів є наслідком агресії глави РФ Володимира Путіна проти України та нестабільності світової економіки, “а не того, що українці відбиваються від агресії”.
Зауважимо, раніше речник Міністерства закордонних справ Польщі Павел Вронський засудив пропутінські плакати на протестах польських фермерів.
Говорити зараз антиукраїнські тиради, вихваляючи Путіна і закликаючи його добити українців, звучить як спроба захоплення фермерського руху крайніми, безвідповідальними елементами або пропутінськими агентами, – пояснив він.
Він додав, що такі гасла “шокують” та шкодять репутації Польщі, яка “перша прийняла українців і відкрила для них свої домівки”. Вронський закликав організаторів протестів встановити, хто вносить проросійський наратив на протести і дистанціюватися від таких осіб.
Окремо акцентуємо, нещодавно на кордоні України та Польщі польські протестувальники частково висипали на дорогу зерно з кількох українських фур. Так звану “акцію” організував Рафал Маклер – один із натхненників протестів, власник логістичної компанії та лідер люблінського осередку маргінальної партії “Конфедерація”, який виступає за покращення відносин з РФ.
У ЦПД пояснили, що партії “Конфедерація” виступає за вихід Польщі з ЄС, критикує розміщення військ НАТО в країні та агітує за покращення дипломатичних відносин із РФ. У ЦПД акцентували, що партія не користується широкою підтримкою поляків. Зокрема, сам Маклер балотувався у 2019 році в Сейм, проте невдало.
Одначе, чергова акція Маклера, вочевидь, відповідає інтересам РФ, яка зацікавлена у конфлікті між українцями й поляками та зменшенні підтримки України з боку ЄС.
- Уряд Польщі планує провести переговори з фермерами у понеділок, 26 лютого. Якщо така зустріч відбудеться, це буде унікальною подією, яка не відбувалася протягом останніх 30 років, заявив заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак.
- Міністр розвитку та технологій Польщі Кшиштоф Гетьман, який є членом Польської селянської партії, висловив думку щодо ймовірного введення ембарго на всі сільськогосподарські товари з України.
- Керівник організації аграріїв “Підкарпатське ошукане село” Роман Кондрув заявив, що польські фермери, які блокують дороги поблизу кордону з Україною, планують протестувати ще принаймні місяць – до квітня.
- Міністр розвитку Польщі Кшиштоф Гетьман відповів на слова президента України Володимира Зеленського стосовно “знущальної” ситуації на кордоні на тлі війни.
- 20 лютого польські протестувальники перекрили залізницю поблизу пункту пропуску “Медика-Шегині” та розсипали збіжжя з вантажного вагона на колії.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.