У Генштабі показали роботу САУ «Богдана» українського виробництва (Відео)
Джерело: Генштаб ЗСУ
У Генеральному штабі Збройних сил України показали роботу самохідної гаубиці українського виробництва “Богдана”.
Зазначається, що 155-мм САУ 2С22 “Богдана” українського виробництва вже демонструє високу бойову ефективність на фронті. Серійне виробництво вдалося налагодити попри постійні обстріли російського агресора.
САУ 2С22 “Богдана” має такі характеристики:
- Гармата – калібр 155 мм;
- Швидкострільність – 5 пострілів на хвилину;
- Автоматична система заряджання;
- Возимий боєкомплект – 20 снарядів;
- Дальність стрільби – до 40-42 км (снарядом M982 Excalibur – до 60 км);
- Екіпаж – 5 осіб.
Додамо, що нещодавно заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк розповів, над чим нині працюють українські виробники озброєння та військової техніки (ОВТ).
За його словами, вітчизняні зброярі посилено працюють над модернізацією та виробництвом чималої лінійки ОВТ. Зокрема, ПТРК, БпЛА, нових боєприпасів до вогнеметів і гранатометів. Також триває робота над модернізацією й виробництвом систем, які мають підвищити скритність роботи ППО тощо.
“Незабаром ЗСУ можуть отримати певні новинки ОВТ, зокрема нові безпілотники різного призначення, системи РЕБ, спеціалізовані транспортні засоби, САУ, міномети, вітчизняного та іноземного виробництва”, – повідомив заступник міністра оборони.
Іван Гаврилюк також зауважив, що РФ має перевагу в ресурсах, до того ж, окремі країни підтримують її своєю технологічною базою з виробництва ОВТ.
“Ми вже знаємо приклади постачань озброєння з Ірану та Північної Кореї. Росіяни максимально розкрутили потужності власного ВПК. Вони женуть кількість. Ми ж робимо ставку на якісну перевагу. На технологічну перевагу. Нову тактику застосування зброї. На нешаблонні командирські рішення, на умілі дії наших воїнів”, – наголосив Іван Гаврилюк.
- У Міноборони презентували безпілотник “Великий Бандерик” українського виробництва. Сили оборони успішно застосовують його на фронті.
- В Україні представили вже третю модель вітчизняної машини для розмінування, створену українською компанією та виробниками сільгосптехніки.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що у 2024 році Україна планує збільшити виробничі потужності оборонно-промислового комплексу у шість разів.
- Міністерство оборони України допустило до експлуатації у військах відразу три зразки дистанційно керованих бойових модулів “ШаБля”.
Зранку 28 листопада ЗС РФ здійснили вже 11 з початку року масовану атаку на українську енергосистему. Нині графіки аварійних відключень світла скасовано.
Зранку 28 листопада російські військові завдали масованого удару, використавши близько 100 БпЛА та 90 ракет різних типів. У Повітряних силах уточнили, що ворог застосував 188 засобів повітряного нападу.
Генеральний директор енергопостачальної компанії Yasno Сергій Коваленко повідомив, що аварійні відключення електроенергії, запроваджені через масовану атаку на енергетичну інфраструктуру, за прогнозом можуть тривати до 20:00.
Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями.
У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.