Міноборони Великої Британії: Використання переданих крилатих ракет – «справа України»
Джерело: The Guardian
У Міноборони Великої Британії заявили, що те, як Київ використовує передані крилаті ракети, є “справою Збройних сил України” – після коментарів канцлера ФРН Олафа Шольца про можливу участь Лондона та Парижа у націлюванні на територію РФ.
Велика Британія була першою країною, котра передала українським Збройним силам озброєння більшої дальності після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році, оголосивши у травні минулого року, що постачить країні ракети Storm Shadow повітряного базування. Франція та інші союзники наслідували цей приклад і тепер відправляють Києву крилаті ракети.
Використання Україною Storm Shadow та процеси її націлювання – це справа Збройних сил України, – заявив представник Міністерства оборони. – Велика Британія разом з іншими союзниками надає Україні низку обладнання, щоб допомогти їй протистояти незаконній та неспровокованій агресії Росії.
Це сталося після того, як Шольц заявив, що Берлін не може наслідувати Велику Британію та Францію в надсиланні зброї великої дальності в Україну та підтримці розгортання системи озброєння.
Він неодноразово відмовлявся надати німецькі ракети Taurus, побоюючись, що вони можуть бути використані для ураження цілей у глибині Росії.
Це зброя дуже великої дальності, і те, що роблять британці та французи щодо цілевказування та підтримки цілевказування, не може бути зроблено в Німеччині, – зазначив Шольц. – На мій погляд, було б невиправдано, якби ми так само брали участь, – додав він.
У своїй заяві Міністерство оборони Великої Британії заявило, що використання Україною надісланої зброї далекого радіусу дії було “фундаментальним для захисту території”. Озброєння “змінило стратегічну картину, успішно тиснучи на російські сили та їх матеріально-технічне забезпечення та маршрути постачання”.
Своєю чергою, речник прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака 27 лютого заявив журналістам, що країна має “невелику кількість персоналу в Україні, який підтримує ЗСУ, зокрема для медичної підготовки”. Одначе, оборонне відомство відмовилося надати додаткові подробиці.
Раніше стало відомо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовляється надсилати Україні крилаті ракети Taurus через побоювання, що вони будуть використані для атаки на Керченський міст. Проте він зазнає все більшого політичного тиску.
Нещодавно глава компанія Taurus Systems Йоахім Кнопф заявив, що компанія зможе оперативно відновити запаси далекобійних ракет у разі їх постачання в Україну.
Своєю чергою, глава українського МЗС Дмитро Кулеба не полишає сподівання, що зможе змінити думку федерального уряду Німеччини.
Довідка. Taurus – керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовуються українськими військовими. Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.
- Депутати німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (“Вільні демократи”), Антон Гофрайтер (“Зелені”) та Андреас Шварц (СДПН) написали листа до канцлера Олафа Шольца та міністра оборони Бориса Пісторіуса, у якому, зокрема, вимагають передати Україні далекобійні ракети Taurus.
- Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
- Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
- Переважною більшістю депутати німецького бундестагу відхилили проєкт резолюції про постачання Україні далекобійних крилатих ракет Taurus. 22 лютого на підтримку документа висловилися лише 182 депутати, 480 були проти і ще п’ятеро утрималися.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський назвав свою останню телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом “найкращою розмовою за весь цей час”.
Під час війни між Ізраїлем та Іраном увага світу була прикута до іранської ядерної програми. Водночас майже поза увагою залишається інша важлива геополітична боротьба — за міжнародну торгівлю ядерними технологіями та збагаченим ураном. Хоч ця сфера менш вибухонебезпечна, ставки тут теж дуже високі.
Співробітники Служби безпеки України та Національної поліції затримали агента російських спецслужб, який зранку 5 липня вчинив теракт в Одесі.